Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rosjanie złożą protest w sprawie Sundbiego i Vylegzhanina

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-09

Rosyjski sztab, team biegaczy narciarskich zamierza wnieść protest do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w sprawie Martina Johnsruda Sundbiego. W całej sytuacji chodzi o starcie Norwega z Maximem Vylegzhaninem na ostatnich metrach niedzielnego biegu łączonego.


Kiedy Dario Cologna i Marcus Hellner minęli linię mety odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu, to za ich plecami rozpoczął się pojedynek o olimpijski brązowy krążek między Martinem Johnsrudem Sundbym, a Maximem Vylegzhaninem.

Zwycięsko wyszedł Norweg, lecz Rosjanie mają spore pretensje do Sundbiego o dosyć wyraźne i bezpośrednie starcie na kilka metrów przed metą z Vylegzhaninem. W pewnym momencie Sundby, praktycznie tuż przed meta, lekko wskoczył przed Maxima i mogło to wszystko wyglądać tak jakby zabiegł mu drogę. Rosyjska Federacja Biegów Narciarskich nie jest zadowolona tym faktem i stwierdziła, że było to niesportowe zachowanie ze strony Martina.

Tuż po biegu jury nie stwierdziło aby wydarzyło się między dwójką biegaczy coś naprawdę niesportowego, lecz jednak zostanie wniesiony oficjalny protest, w którym główny nacisk będzie padać na wręczenie brązowego medalu Maximovi Vylegzhaninovi z racji zachowania Martina Johnsruda Sundbiego.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl