Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mari Laukkanen pobiegnie we wtorkowym sprincie?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-10

Całkiem prawdopodobny staje się fakt, że podczas wtorkowego sprintu rozgrywanego stylem łyżwowym ujrzymy fińską biathlonistkę, która już kilkakrotnie prezentowała się z dobrej strony w sprintach biegowych, mowa oczywiście o Mari Laukkanen.


Trener reprezentacji Finlandii, czyli Magnar Dalen ustalając skład swoich podopiecznych na wtorkowe sprinty na trasach Krasnej Polany uwzględnił Mari Laukkanen, która przed tygodniem startowała w zawodach Pucharu Świata w Toblach. Przypomnijmy, że Mari także pojawiała się już sporo razy w zawodach biegowych i to nie tylko w PŚ. Choć należy nadmienić jej start właśnie w próbie przedolimpijskiej w Soczi, kiedy w sprincie łyżwą zajęła 5. miejsce.

Mari Laukkanen, podczas Mistrzostw Świata U23, w Val Venosta wywalczyła brązowy medal w sprincie łyżwą, w sprincie klasykiem w Praz de Lys Sommand wywalczyła srebro, a złoto w Hinterzarten w sprincie techniką łyżwową.

W niedzielnym, biathlonowym sprincie zajęła miejsce 36., co upoważnia ją do startu w biegu pościgowym, jednak Magnar Dalen znacznie większe jej szanse widzi w biegowym sprincie, w którym ma szansę na miejsce w samym finale. Jeśli Mari powalczy w sprincie, to automatycznie zajmie miejsce Mona-Liisy Malvalehto bądź Riikki Sarasoji-Lilji.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl