Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pettera Northuga nie ujrzymy podczas piątkowego biegu na 15km klasykiem

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-12

Już w piątek panowie pobiegną w kolejnej konkurencji Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Na trasach Krasnej Polany zostanie rozegrany bieg indywidualny na 15 kilometrów techniką klasyczną, w którym nie obejrzymy Pettera Northuga.


Do tej pory, w Soczi podczas Igrzysk Olimpijskich, Petter Northug zajął 17. miejsce w biegu łączonym oraz 10. w sprincie rozgrywanym krokiem łyżwowym. Oczywiście Petter nie jest zadowolony ze swoich rezultatów, a z racji niedzielnej sztafety zamierza nieco zregenerować siły. Nie była to łatwa decyzja, ale jak podkreśla trener męskiej części reprezentacji Norwegii, Trond Nystad, było to dosyć dobre rozwiązanie.

W piątkowym biegu indywidualnym na 15 kilometrów techniką klasyczną, jeśli chodzi o Norwegów, zaprezentują się: Martin Johnsrud Sundby, Eldar Roenning, Dirdik Toenseth oraz zwycięzca takiego biegu z Lillehammer, czyli Paal Golberg.

Przed czterema laty na trasach Whistler Olympic Park, w tej konkurencji, tyle, że rozgrywanej stylem łyżwowym, złoto olimpijskie wywalczył Dario Cologna, srebro Pietro Piller Cottrer, a brąz Lukas Bauer.

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 1

markos

Opublikowano: 2014-02-12 19:01:42

Jespersen nie Golberg

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl