Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ostatnia olimpijska szansa Samiego Jauhojaerviego

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-17

Z jednej strony niezwykłe doświadczenie, a z drugiej nieoszlifowany diament, przyszłość fińskich oraz światowych biegów narciarskich. Mowa o dwójce Finów, którzy wspólnie pobiegną w team sprincie rozgrywanym stylem klasycznym.


Dla Samiego Jauhojaerviego będą to już ostatnie Igrzyska Olimpijskie w jego biegowej karierze, a tym samym Fin realnie myśli o team sprincie klasykiem, w którym ma o wiele większe szanse na olimpijski krążek niż w biegu ze startu wspólnego na 50km stylem dowolnym. Co prawda Sami ma na koncie zwycięstwo w królewskim dystansie w Trondheim 2009, tylko wówczas bieg rozgrywany był klasykiem, a ten styl Jauhojaervi bardziej preferuje niż styl łyżwowy.

To już postanowione, że 32 letni Sami pobiegnie w parze z 22 letnim Iivo Niskanenem, który jest złotym medalistą U23 na 15km klasykiem, a w tej samej konkurencji podczas IO w Soczi, na trasach Krasnej Polany, zajął w swoim debiucie olimpijskim wysokie 4. miejsce, a przez dłuższy czas, ze swoim czasem, utrzymywał się na medalowej pozycji.

Jeśli chodzi o Finki, to pobiegnie starsza siostra Iivo, czyli Kerttu oraz Aino-Kaisa Saarinen. Sprint drużynowy odbędzie się już w środę i będzie przedostatnią olimpijską konkurencją w biegach narciarskich na trasach Krasnej Polany.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl