Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Hattestad i Northug wystąpią w sprincie drużynowym

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-18

Wczorajszego dnia norweska drużyna ogłosiła, że to Ola Vigen Hattestad wraz z Peterem Northugiem wystąpią w norweskiej sztafecie team sprintu, a zarazem będą bronić tytułu olimpijskiego wywalczonego w Vancouver przed czterema laty w tej konkurencji.

 

Dla Pettera Northuga będzie to znakomita okazja aby zdobyć pierwszy na tych igrzyskach medal, gdyż pobiegnie ze zwycięzcą sprintu indywidualnego w Soczi Ola Vigenem Hattestadem. Po nieudanej niedzielnej sztafecie Wikingów i fali krytyki w swoim kraju, trener norweskich sprinterów Arlid Moensen postanowił wystawić najlepszy skład, aby w sprincie jego podpieczni mogli znów wywalczyć medal i pokazać się z jak najlepszej strony.

Warto wspomnieć, że przed czterema laty również miał wystartować Hattestad jednak w ostatniej chwili zachorował i zastąpił go Oeystein Pettersen, który aktualnie daleki jest od swojej dawnej, o wiele lepszej, dyspozycji.

Ireneusz Trawka fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl