Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Martin Fourcade rozmyśla o biegach narciarskich

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-18

Najlepszy obecnie na świecie francuzki biathlonista Martin Fourcade od przyszłego sezonu chciałby łączyć  występy w zawodach Pucharu Świata w biegach z karabinem i bez karabinu.

 

Francuz nie wyklucza występu w biegach narciarskich za cztery lata na igrzyskach w Pyeongchang: „Bardzo lubię biegi narciarskie i nigdy tego nie ukrywałem. Myślę, że mój poziom biegowy jest bardzo dobry i w przyszłym roku chciałbym więcej startować w zawodach bez karabinu. Od przyszłego sezonu chciałbym dostać się do kadry narodowej Francji i pozostać w niej aż do igrzysk w Korei Południowej”.

Reprezentant trójkolorowych uspokoił również wszystkich fanów, że będzie kontynuował swoja biathlonową karierę.

W 2012 r. Francuz próbował już swoich sił w biegach narciarskich, jednak ta próba nie była dla niego zbyt udana. Na rozpoczęcie sezonu w szwedzkim Gaellivare zajął on dopiero 48. miejsce. Dodam od siebie, że wtedy był daleki od swojej optymalnej formy biegowej, którą prezentował chociażby na Mistrzostwach Świata w Novym Mescie. W obecnym sezonie Martin Fourcade na zawodach biathlonowych notuje najlepsze czasy biegowe netto.

Ireneusz Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl