Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Aino-Kaisa Saarinen zamierza biegać aż do kolejnych Igrzysk Olimpijskich

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-19

Bliska medalu na 10km klasykiem, srebrna w drużynie, srebrna w team sprincie klasykiem wraz z Kerttu Niskanen, zawodniczka, która względem zeszłego sezonu odbudowała swoją formę, czyli Aino-Kaisa Saarinen jeszcze swojej biegowej kariery w PŚ nie zakończy.


Dużo mówiło się, że Aino-Kaisa Saarinen po tym sezonie pożegna się z zawodami Pucharu Świata i tym samym w pełni skupi się na startach w maratonach narciarskich. Z racji, że Aikku odbudowała swoją dawną dyspozycję i prezentuje się niczym w swoim najlepszym sezonie, czyli 2008/2009, a dodatkowo sięgnęła po dwa medale Igrzysk Olimpijskich w Soczi, a przecież jeszcze przed nią 30km F MST na trasach Krasnej Polany, to postanowiła, że jeszcze swojej biegowej kariery nie zakończy.

Saarinen postanowiła, że swoją biegową przygodę w PŚ oraz MŚ będzie kontynuowała do kolejnych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się za 4 lata w Pyeongchang. Finka licząca 35. wiosen oznajmiła, że aktualne IO są jej najlepszymi pod każdym względem, jeśli chodzi o jej dotychczasową przygodę z narciarstwem biegowym.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl