Evi Sachenbacher Stehle zażywała niedozwolone środki?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-21

Była, utytułowana biegaczka narciarska, a obecnie biathlonistka Evi Sachenbacher Stehle podczas trwających Igrzysk Olimpijskich została przebadana czy aby nie zażywała niedozwolonych środków, a wynik przeprowadzonych badań okazał się pozytywny.

Pamiętamy jak Evi wielokrotnie barwnie prezentowała się w biegach narciarskich, szczególnie jak sięgała po medale w Salt Lake City na wzgórzach Soldier Hollow. Wywalczyła wówczas złoto w sztafecie 4x5km oraz srebrny medal w sprincie rozgrywanym stylem łyżwowym. W Turynie, na trasach Pragelato sięgnęła po srebro w drużynie, a w Vancouver, w Whistler Olympic Park wraz z koleżankami ponownie wywalczyła srebrny krążek oraz złoty w team sprincie łyżwą wraz z Claudią Nystad.

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata, to w Val di Fiemme w 2003 roku wywalczyła srebrny medal w biegu łączonym na 10km oraz złoto w sztafecie. W 2007 roku w Sapporo sięgnęła po srebrny medal w team sprincie łyżwą wraz ze wspomnianą Claudią Nystad oraz także po srebro w drużynie. W Libercu w 2009 roku wywalczyła srebro w sztafecie.

Aktualnie u Niemki przebadana została próba A, która dała pozytywny wynik. Pamiętamy jak podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie została odsunięta na kilka dni z racji podwyższonego poziomu hemoglobiny, ale wówczas stwierdzono, że u Evi poziom podnosi się naturalnie w zależności od miejsca i danej wysokości, na której przebywa.

Osobiście sam nie mogę w to jakoś uwierzyć, ponieważ Evi to jedna z najbardziej aktywnych doświadczonych zawodniczek, a poza tym to barwna postać narciarstwa biegowego, która zawsze charakteryzowała się niezwykłą motywacją oraz walecznością na trasach biegowych. Podobnego zdania jest wielu biegaczek, biegaczy, a także ludzi związanych na co dzień z narciarstwem biegowym.

Aktualnie trzeba czekać na wyniki próbki B, jeśli ta okaże się pozytywna, to sytuacja może wyglądać inaczej niż miało to miejsce w 2006 roku przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Turynie na trasach Pragelato.