Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Soczi 2014: Lista startowa biegu na 30km ze startu wspólnego kobiet

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-21

Już jutro odbędzie się main event w biegach narciarskich kobiet podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi na trasach Krasnej Polany. Mowa oczywiście o biegu ze startu wspólnego na 30 kilometrów, który odbędzie się stylem łyżwowym.


Wpierw tradycyjnie kilka słów o trasie jutrzejszego biegu. Panie będą rywalizować na dwóch pętlach: czerwonej (stricte przeznaczonej do stylu klasycznego, ale z racji jutrzejszego biegu, będzie pełniła również rolę trasy do kroku łyżwowego) oraz trudniejszej, czyli niebieskiej. Każde z tych pętli biegaczki pokonają trzykrotnie.

Jeśli chodzi o trasę czerwoną, to najdłuższy jej podbieg wynosi 51 metrów, różnica wzniesień również wynosi 51 metrów, a w sumie pod górę panie będą miały do pokonania 558 metrów. Najdłuższy podbieg na trasie niebieskiej liczy 56m, różnica wzniesień 87m, a w sumie do pokonania pod górę biegaczki będą miały 516m.

Na liście startowej widnieje 57. nazwisk zawodniczek zgłoszonych do jutrzejszego biegu, w tym oczywiście cztery Polki. Z numerem 3. zaprezentuje się Justyna Kowalczyk, z 39. numerem wystartuje Paulina Maciuszek, z 44. Sylwia Jaśkowiec, a z 53. Kornelia Kubińska.

 

Przed czterema laty, kiedy ten bieg odbywał się techniką klasyczną, na trasach Whistler Olympic Park złoto wywalczyła Justyna Kowalczyk, srebro Marit Bjoergen, a brąz Aino-Kaisa Saarinen.

LISTA STARTOWA

Piotr Walkowiak

Komentarze - 3

Trynkiewicz

Opublikowano: 2014-02-21 21:25:06

Czy podczas biegu będzie można zmieniać panczeny?

skiman

Opublikowano: 2014-02-21 21:30:11

Jasne, a nawet naostrzyć

Trynkiewicz

Opublikowano: 2014-02-21 21:40:48

Ufff... Kamień z serca... Trzymajmy kciuki za nasze panczenistki!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl