Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pozytywna próbka Kristiny Smigun-Vaehi, Bjoergen otrzyma kolejny złoty medal?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-22

Niestety, informacji związanych z dopingiem w narciarstwie biegowym ciąg dalszy. Tym razem cofamy się wstecz do Igrzysk Olimpijskich w Turynie, gdzie na nowo przebadano 350 próbek. Wygląda na to, że Kristina Smigun-Vaehi może zostać zdykwalifikowana.


Z roku na rok technologia poczyna ogromne kroki do przodu, a tym samym są większe szanse na wykrycie niedozwolonych środków z minionych Igrzysk Olimpijskich. Na nowo przebadane zostało 350 próbek pobranych z Turynu z 2006 roku.

Wielka utytułowana estońska biegaczka narciarska, medalistka Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich, czyli Kristina Smigun-Vaehi w Turynie wywalczyła dwa złote medale: w biegu łączonym oraz w starcie interwałowym na 10km techniką klasyczną. Niestety, zanosi się na to, że medale oraz tytuły ze wspomnianych igrzysk mogą zostać jej odebrane, ponieważ w jej próbce wykryto środki anaboliczne, które Estonka mogła wówczas zażywać.

Kristina w tą niedzielę będzie obchodziła 37. urodziny. Przykro, że po tylu latach wychodzą kolejne informacje związane z dopingiem u wielkich biegaczek. Choć póki co Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie zabrał głosu ani nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

Jeśli dojdzie do odebrania złotych medali Kristiny, to wówczas w biegu łączonym złoto powędruje do Kateriny Neumannovej, srebro dla Evgeni Medvedevej, a brąz dla Kristin Stoermer Steiry. W biegu indywidualnym na 10km klasykiem złoto może przypaść Marit Bjoergen, srebro Hilde G. Pedersen, a brąz ponownie Kristin Stoermer Steirze.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl