Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ostatnia lecz bohaterska w swoim kraju!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-22

Aimee Watson - Australijka w biegu pań na 30 km techniką dowolną zajęła ostatnią 54 pozycję. Oglądaliśmy ją z numerem startowym 57., ale w związku z wycofaniem Bułgarki, Niemki i Polki to ona była ostatnia - 54.

 

27-latka ukończyła bieg co w jej przypadku było już dobrym rezultatem. Zawodniczka do pierwszej na mecie Marit straciła 22 minuty i 54,9 sekudy. Nie była jednak w stanie dotrzymac kroku Chorwatce, która przybiegła przed nią niespełna 10 minut wcześniej. Chorwatka przez długi czas podążała za plecami Kanadyjki, ostatecznie przegrała z nią o 2 sekundy.

 

Namłodsze na trasie okazały się: Theresa Stadlober - Austriaczka ukończyła bieg na wysokiej 20-tej pozycji oraz Czeszka Petra Novakowa, która dobiegła do mety na 37. pozycji. Obie panie urodzone w 1993 roku.

 

Najstarsza ale wciąż w dobrej dyspozycji Valentina Schevchenko - Ukrainka, urodzona 1975r. ze stratą 1:37.4 i 14-tą pozycją zakończyła bieg.

 

Wiek zatem do pewnego czasu nie ma znaczenia. Mówiąc "do pewnego czasu" to już nie jest wiekiem. Liczy się siła ducha i wkład pracy. Talent również ma swój wkład. "Najważniejsze jest, by po każdym upadku wstać i być silniejszym!"

 

Mateusz Dymidziuk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl