Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nieudane igrzyska dla Pettera Northuga

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-23

Cztery lata temu Petter Northug zdobył w Vancouver 4 medale, w tym 2 złote. Olimpiada w Soczi nie poszła jednak po jego myśli. Norweg powrócił do domu bez medalu.

 

Tak Petter Northug skomentował dzisiejszy bieg dla norweskiej telewizji TV2: ”To był brutalny bieg dla mnie. Czułem się jakbym był bity z góry, to było cos okropnego” - wspomina Peter.

Dla norweskich biegaczy igrzyska w Soczi nie zostaną najlepiej zapamiętane. Zdobyli na nich tylko dwa medale, złoto w sprincie wywalczył Ola Vigen Hattestad oraz brąz w skiathlonie Martin Johnsrud Sundby.

W dzisiejszym biegu bliski wywalczenia kolejnego medalu był właśnie Sundby, jednak na finiszu przegrał z 3. rosyjskimi biegaczami i zajął niewdzięczne dla sportowca 4. miejsce. 28-letni Northug musiał zadowolić się z 18.miejsca i z Soczi wyjeżdża bez medalu.

Ireneusz Trawka fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl