Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Składy Finów na Lahti, Jauhojaervi wystartuje w Biegu Wazów i będzie widniał na znaczkach

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-25

Po emocjach związanych z igrzyskami olimpijskimi czas rozpocząć ostatni period, czwarty, w zawodach Pucharu Świata. Trener reprezentacji Suomi Magnar Dalen podał skład na weekendowe zawody Lahti Ski Games.


W sobotnim sprincie stylem dowolnym w prezentacji Finlandii wystąpią: Kerttu Niskanen, Mona- Liissa Malhalevto, Anne Kylloenen, Rikka Sarasoja- Lillja oraz biathlonistka Mari Laukkanen, która nie wykluczone, że w przyszłym sezonie przejdzie do biegów narciarskich.

Wśród panów szanse na występ dostali:  Anssi Pentsinen, Ville Nousiainen, Juho Mikkonen, Martin Pride oraz powracający po kontuzji żeber Matias Strandvall.

Natomiast w niedzielnych biegach szansę na występ w kadrze narodowej w biegu na 10km stylem dowolnym pań oraz 15km panów otrzymali: Kerttu Niskanen, Riitta Lisa- Roponen, Aino Kaisa-Saarinen, Anne Kylloenen oraz Krista Lahteenmaki.

U panów pobiegną: Lari Lehtonen, Matti Haikkinen, Iivo Niskanen i Ville Nousiainen.

Skład który wystąpi w grupie krajowej reprezentacji Suomi zostanie opublikowany w najbliższych dniach.

Warto dodać, że Sami Jauhojaervi nie wystartuje w Lahti z racji rywalizacji w Biegu Wazów na 90km ze startu wspólnego techniką klasyczną, który odbędzie się w nadchodzącą niedzielę. Sami do 2016 roku zakontraktowany jest z teamem Snowproof Racing i w przyszłości zamierza już w pełni skupić się właśnie na startach w maratonach narciarskich.

Sami jednak będzie nadal startował w zawodach Pucharu Świata, a tym samym zamierza wystartować podczas Mistrzostw Świata w Falun w 2015 roku. Nie wykluczone, że Fina ujrzymy również podczas MŚ w Lahti w 2017 roku.

Należy również dodać, że Sami rozmawiał z Timem Tscharnke o tym co miało miejsce na zjeździe do stadionu podczas olimpijskiego team sprintu techniką klasyczną. Sami zaproponował rozmowę. Tim nie ma żadnych pretensji do Samiego i, tak jak to było widać, oznajmił, że był już bardzo zmęczony i tracił równowagę.

 

Zarówno Sami jak i Iivo Niskanen, po swoim triumfie we wspomnianym sprincie, dołączyli do grona fińskich sportowców, którzy ukazują się na znaczkach pocztowych. Aktualnie zostało wyprodukowanych 250 000 egzemplarzy znaczków z ich podobizną.

Ireneusz Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl