Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pierwsze w karierze podium Kerttu Niskanen

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-03-09

Kerttu Niskanen zajęła trzecie miejsce w dzisiejszym biegu królewskim na dystansie 30km stylem klasycznym na trasach biegowych w Oslo-Holmenkollen. Pozostałe Finki wypadły również bardzo dobrze 5. miejsce zajęła Aino-Kaisa Saarinen, a czołową dziesiątkę zamkneła Krista Lahteenmaki.

 

 Zaraz po starcie Marit Bjoergen oraz Therese Johaug postanowiły uciec reszcie stawki i miedzy sobą powalczyć o zwycięstwo. Z początku popędziły za nimi również Finki Kerttu Niskanen oraz Aino-Kaisa Saarinen, jednak szybko się zorientowały, że nie ma to najmniejszego sensu i postanowiły biec swoim tempem. „W mojej głowie nie uderzył impuls. Starałam się biec dzisiaj na nartach relaksująco, a Norweżki tylko zaostrzały tempo. Moim celem było utrzymywanie dobrego tempa, aby duża grupka z tyłu mnie nie dogoniła. Cieszę się bardzo, że pokonałam Charlotte i wywalczyłam te 3.miejsce, trasy w Oslo są bardzo wymagające, jednak nalezą do moich ulubionych” – powiedziała Kerttu.

 

Bardzo zadowolona ze swojego startu była dzisiaj także piąta Aino-Kaisa Saarinen. „Tak to był dobry bieg w moim wykonaniu. Może nawet jeden z najlepszy w tym sezonie. Na trasie miałam jeden poważny kryzys i myślałem, że już nie dam rady zająć tego piątego miejsca ponieważ, Szwedka uciekła mi już bardzo daleko. Na ostatnich kilometrach odbudowałam się i zajęłam bardzo dobre 5. miejsce” zakończyła Aikku.

 

Kerttu Niskanen dzięki dzisiejszemu miejscu na podium przesunęła się na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i do piątej Kikkan Randall traci 20. punktów. Saarinen zajmuje 13. miejsce.

 

Ireneusz Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl