Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nowa wersja cyklu Tour de Ski?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-03-12

Podczas transmisji z biegu pań na 30km techniką klasyczną ze startu wspólnego z Oslo, komentator brytyjskiej telewizji, ekspert biegów narciarskich, biathlonu i kombinacji norweskiej, Patrick Winterton, przedstawił całkiem ciekawą koncepcję nowej wersji cyklu Tour de Ski.


Podczas komentowania królewskiego biegu kobiet, Patrick Winterton odniósł się do cyklu Tour de Ski i zaproponował ciekawą ideę wyczerpujących zmagań, które odbywają się już od wielu lat w rywalizacji Pucharu Świata. Według Wintertona w latach, w których mają miejsca Mistrzostwa Świata oraz Igrzyska Olimpijskie, Tour de Ski miałby odbywać się na sam koniec sezonu i to na Półwyspie Skandynawskim. Zaczynałby się np. w Norwegii następnie specjaliści narciarstwa biegowego skierowaliby się do Szwecji, a finał miałby miejsce w Finlandii.

Załóżmy, że wpierw zawody mogłyby się odbywać w Trondheim i Oslo, Szwecja gościłaby biegaczki i biegaczy w Kirunie oraz w Falun, a w Finlandii finał miałby miejsce w Lahti i Vuokatti i również kończyłby się uphillem, bowiem tras biegowych połączonych ze wspinaczką w Krainie Tysiąca Jezior naprawdę nie brakuje.

W latach, w których normalnie przebiega sezon Pucharu Świata, cykl Tour de Ski odbywałby się, tak jak co roku ma miejsce, w centralnej Europie i oczywiście kończyłby się wspinaczką pod Alpe Cermis.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl