Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Charlotte Kalla nie dała rady przerwać norweskiej dominacji

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-03-15

Dzisiejszy bieg nie wypadł po myśli Charlotte Kalli. Szwedka zajęła w nim dopiero 5. miejsce i na mecie miała ponad minutę straty do zwyciężczyni Therese Johaug.

 

Charlotte Kalla nie spełniła oczekiwań szwedzkich kibiców o przerwaniu norweskiej dominacji. „Nie wiem co się stało”- to były pierwsze słowa Kalli po dzisiejszym biegu. Dosyć dobry wczorajszy sprint w wykonaniu Charlotte Kalli dał nadzieje na to, że powalczy o zwycięstwo w dzisiejszym skiathlonie oraz w całym mni-tour w Falun, jednak dzisiejszy bieg zweryfikował wszystko. „Coś jest nie tak. Narty jechały mi bardzo dobrze, jednak sporo traciłam na podbiegach zwłaszcza w stylu klasycznym. W stylu dowolnym jeszcze to jakoś wyglądało, ale Marit i Therese od początku narzucały ogromne tempo. Cieszę się, że to już koniec sezonu”. Kalla zapytana również o to jakie ma plany w jutrzejszym biegu odpowiedziała: „Mam zamiar się dobrze bawić, a co to da w stosunku do innych zawodniczek nie mam pojęcia”- zakończyła z uśmiechem Charlotte.

 

Poza wyżej wymienioną Kalla świetnie wypadła również inna reprezentantka gospodarzy Emma Wikien która zajęła wysokie 7. miejsce. Już jutro niestety ostatni bieg sezonu, lecz szykujmy się na wielka walkę pomiędzy Therese Johaug, a Marit Bjoergen.

 

Ireneusz Trawka

Komentarze - 1

Bart

Opublikowano: 2014-03-15 20:55:11

Bez Justyny kobiecie biegi tracą bardzo wiele. I myśle, że podobnie uważają nawet w Norwegii.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl