Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Andrus Veerpalu powrócił, czy obejmie kadrę Estonii?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-03-19

Sezon powoli dobiega końca, więc czas na krajowe czempionaty. W Estonii takowe miały już miejsce, a w biegu indywidualnym na 15km klasykiem triumfował powracający Andrus Veerpalu.


Podwójny mistrz olimpijski (Salt Lake City 2002, Turyn 2006) oraz mistrz świata (Liberec 2009) w tej konkurencji, czyli Andrus Veerpalu, który po przerwie spowodowanej sytuacją dopingową powrócił do narciarstwa biegowego, ale w roli serwismena ekipy Alexeya Poltoranina, postanowił raz jeszcze wystartować w biegowych zawodach.

W trudnych warunkach atmosferycznych, przy doskwierającym deszczu, 43 letni Veerpalu o 17 sekund okazał się lepszy na mecie od drugiego Karela Tammjaerva. Trzecie miejsce zajął Peeter Kummel.

Aktualna sytuacja biegów pro w Estonii jest dosyć słaba, bowiem od czasów właśnie Andrusa Veerpalu i Jaaka Mae, nie ma nikogo, kto z powodzeniem mógłby plasować się w czołowych 10. poszczególnych zawodów Pucharu Świata. Owszem w zawodach pojawia się kilka nazwisk, lecz nie odgrywają one znaczącej roli, o estońskich kobiecych biegach nie wspominając.

Andrus Veerpalu nie ukrywa, że chciałby zbudować taki młody team zawodników, w którym również znajdowałby się jego syn, który startował już na mistrzostwach świata juniorów i U23 w Libercu, tylko Veerpalu nadal jest chętny na przedłużenie współpracy ze wspomnianym teamem Poltoranina.

Biorąc pod uwagę, że byli wielcy zawodnicy są trenerami kilku reprezentacji narodowych, tak jak Andreas Schluetter i Rene Sommerfeldt (Niemcy), czy Tor Arne Hetland (Szwajcaria), to Veerpalu mógłby połączyć siły z aktualnym szkoleniowcem ekipy Estonii, czyli Mati Alaverem. Między innymi liczy na to wspomniany Jaak Mae, który pełni rolę generalnego sekretarza Estońskiego Związku Narciarskiego.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl