Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zeller, Teichmann, Angerer i Filbrich kończą kariery

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-04-03

Niemieccy biegacze narciarscy Katrin Zeller, Axel Teichmann, Jens Filbrich i Tobias Angerer zakończyli kariery.

 

Przypomnimy pokrótce osiagnięcia zawodników:

Tobias Angerer -  Niemiec w ostatnich zawodach Pucharu Świata w Hollmenkolen w tym sezonie wystartował po raz 300-tny. Dwukrotnie w latach 2006 i 2007 zdobywał Puchar Świata, zdobył cztery medale olimpijskie, dwa w sztafecie i dwa indywidualnie. W latach 2005-2011 siedmiokrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata.

 

Jens Filbrich - zdobył sześć medali Mistrzostw Świata, z czego aż pięc w sztafetach, pięciokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata. Jest także dwukrotnym medalista olimpijskim w sztafetach w Turynie w 2006 roku i w Salt Lake City.

 

Axel Teichmann (foto) - zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2004/2005, ośmiorkrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata, 20 razy stawał na podium. Dwukrotnie zobywał Mistrzostwo Świata w 2003 i 2007 roku, zdobył sześć medali MŚ w sztafetach zarówno sprinterskich jak długich. Jest posiadaczem dwóch srebrnych medali olimpijskich z Vancouver 2010.

 

Katrin Zeller - Niemka zadebiutowała w PŚ w 1999 roku, startowała łącznie w 123 biegach o kryształową kulę. Jest dwukrotną srebrną medalistką w sztafecie 4x5 km, medale zdobyła w Libercu 2009 (MŚ) i na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl