Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bettina Gruber i Christoph Eigenmann kończą kariery

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-04-04

Praktycznie nie ma takiego przedwiośnia aby ktoś nie kończył kariery w zawodowych  biegach narciarskich i następnie nie startował już w zawodach Pucharu Świata. Informowaliśmy już o zasłużonych niemieckich weteranach i Chandrze, która chce poświęcić się w budowanie i promowanie kanadyjskich biegów narciarskich od podstaw. Do grona "retire" dołączyli również reprezentanci Szwajcarii, czyli Bettina Gruber i Christoph Eigenmann.


Bettina Gruber ostatnio pożegnała się podczas Mistrzostw Szwajcarii, gdzie wywalczyła tytuł mistrzyni Helwetów w sprincie dowolnym. Kulminacją kariery Szwajcarki był występ podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich. Pamiętamy jak na trasach Krasnej Polany biegła razem z Serainą Boner i na dobrą sprawę było to jedno z najbardziej ciekawych zestawień team sprintu w ostatnich latach. Na Mistrzostwach Świata Bettina startowała jedynie w Val di Fiemme w 2013 roku. Nie wykluczone, że ujrzymy ją w jakiś maratonach narciarskich, ponieważ miała już z nimi styczność.

Christoph Eigenmann po 15 latach przygody z zawodowymi biegami również zakończył swoją karierę. Specjalista od sprintów startował na trzech Igrzyskach Olimpijskich i pięciu Mistrzostwach Świata. Szwajcar jednak nie planuje definitywnego rozstania z biegówkami. Być może będzie udzielał wskazówek jako trener młodym adeptom tej sztuki sportu.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl