Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug o swoim wypadku: Byłem pijany

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-05-07

O wypadku Pettera Northuga z czwartego maja media napisały już wszystko. Poniżej fragmenty wywiadu udzielonego przez zawodnika norweskiemu dziennikowi VG.

 

Norweski biegacz narciarski zaczyna swoją wypowiedź od przyznania się do winy.

”Byłem pijany i jestem gotowy ponieść konsekwencje”.

 

Jak doszło do wypadku?

To był wypad do miasta w towarzystwie kolegów, który zakończyliśmy u mnie w domu. Około piątej znajomi zaczęli się rozchodzić, kilku poszło spać, a ja z kolegą zdecydowałem się na przejażdżkę, bez celu, po prostu pojeździć. Przejechaliśmy może kilkaset metrów i uderzyliśmy w barierki.

Nic wam się nie stało?

Nie, pierwsze o czym pomyślałem, to, czy jestem cały, na szczęście nic mi się nie stało, mojemu znajomemu także. Nie wiem, dlaczego uciekłem do domu. Byłem w szoku. Dosłownie kilka minut po moim przyjściu zapukała do drzwi policja.

Co było dalej?

Policjanci zabrali mnie na posterunek, gdzie czekałem na przesłuchanie. Około trzeciej po południu (5 godzin po wypadku) zostałem przesłuchany .

Dlaczego uciekłeś z miejsca wypadku?

Byłem tak pijany, że nie mogłem podejmować racjonalnych decyzji.

Zastanawiasz się nad swoją dalszą karierą? Zdajesz sobie sprawę, że nadwyrężyłeś zaufanie pokładane w Tobie przez kibiców biegów narciarskich.

Wiem, że zrobiłem źle i wierzcie, że nie jest to przyjemne odczucie. Zdaję sobie sprawę, że zawiodłem, jednak potrzebuję trochę czasu, żeby to sobie poukładać. Potem wracam do treningów. Najtrudniejszą rozmowę z rodzicami mam już za sobą.

 

Na pytanie o dalszą współpracę ze sponsorami norweski biegacz narciarski nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Northug uważa, że jest na to za wcześnie.

Na pytanie, czy pójdzie do więzienia, jeżeli taki zapadnie wyrok w jego sprawie, odpowiedział : Jestem gotowy przyjąć wymierzoną karę.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl