Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rosyjscy sprinterzy trenowali na śniegu w Bułgarii

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-06-05

Sprinterska częśc kadry Rosji w  biegach narciarskich pod wodzą Jurija Kamińskiego i Miachaiła Dewjatarowa trenowała w Bułgarii w ośrodku wysokogórskim Belmeken.

 

Obiekt położony na wysokości 2005 metrów był zbudowany przed Igrzyskami Olimpijskimi w Meksyku (1968) i słuzył bułgarskim sportowcom za ośrodek przygotowań olimpijskich. W chwili obecnej goszczą tam czesto reprezentacje Rosji, Austrii, Ukrainy, Niemiec i Australi.

 

Rosyjska kadra w składzie min: Nikita Krjukow, Igor Usaczew, Aleksiej Pjetuchow, Aleksander Panżinski rozpoczęła właśnie tam przygotowania do sezonu.

Zawodnicy biegali zarówno na nartach jak też na nartorolokach oraz mieli treningi imitacyjne i siłowe.

 

Trener Kamińskij ocenia ośrodek jako doskonały, a przedewszystkim docenia fakt mieszkania i trenowania na tej samej (prawie 2000 m.n.p.m) wyskokości. Jak twierdzi przewaga Belmeken nad austriackimi ośrodkami polega właśnie na tym, że zarówno hotel, trasa do nartorolek i siłownie mieszczą się na jednej wysokości. Nie ma potrzeby wyjeżdżania kolejkami na lodowiec, co jak twierdzi trener w tym okresie przygotowań nie jest dla organizmów zawodników właściwe.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl