Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mariusz Dziadkowiec Michoń w grupie Legkowa

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-06-06

Tytuł oczywiście przewrotny, ale myślę, że zawodnik nie miałby nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Mariusz Dziadkowiec Michoń trenował wspólnie z grupą Aleksandra Legkowa.

 

Rosyjska kadra w biegach narciarskich jak doskonale wiemy jest podzielona na kilka grup. Ostatnio wspominaliśmy o kadrze sprinterów Jurija Kamińskiego, która trenowała w Bułgarii, dzisiaj o grupie Legkowa, która biegała na nartach we włoskim Passo dello Stevio.

 

Aleksander Legkow trenujący z szwajcarskim trenerem Reto Burgemeisterem poszerzył swoją grupę. Wspólnie z nim trenują Eugenij Bjełow, Aleksander Panżiński, Gleb Retywich i Stanisław Wolżencew.

Na zgrupowaniu we Włoszech szansę trenowania z Rosjanami miał zawodnik Śnieżki Karpacz Mariusz Dziadkowiec Michoń, który jak wiemy od lat jest pomijany w składach polskich kadr szkoleniowych.

Pokrywa śniegu wynosi we Stevio dwa metry , a jeszcze jak powiedział skipol-owi trener Mariusza w czasie ich pobytu dosypało 10 centymetrów.

Następne wspólne treningi teamów Legkowa i Dziadkowca Michonia zaplanowane są na jesień.

 

foto: Mariusz Dziadkowiec Michoń i Alekander Legkow (archiwum zawodnika)

 

/Jędrzej Górski/

Komentarze - 1

Kadrowicz

Opublikowano: 2014-06-09 21:13:59

Mariusz tylko nadaje się do trenowania i ewentualnie zrobienia sobie zdjęć. Nie rozumiem tych pretensji dotyczących braku go w kadrze, najzwyczajniej w świecie są lepsi. Samo jeżdżenie za granicę na treningi na śniegu nie dają gwarancji zakwalifikowania się do kadry (patrz wyniki Mariusza w minionym sezonie).

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl