Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rosyjska kadra w biegach narciarskich na sezon 2014/2015 w liczbach

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-08-01

Kadra Federacji Rosyjskiej w biegach narciarskich na nadchodzący sezon to ponad 100 osób.

 

Kadra tzw. podstawowa to 44  zawodniczek i zawodników na czele z medalistami olimpijskimi z Soczi Aleksandrem Legkowem, Dimitrijem Dżaparowem, Aleksandrem Bezsmertnychem i Maksymem Wylegżaniem. W skład tej kadry wchodzi 20 kobiet i 24 mężczyzn. Oczywiście grupa jest jeszcze podzielona na specjalistów od sprintów i biegów długich, osobno także trenuje grupa Legkova, ale ilośc zawodników musi robić wrażenie.

W kadrze juniorskiej, która często trenuje z starszymi kolegami jest 8 kobiet i 10 mężczyzn.Nad całością czuwa sztab szkoleniowy złożony z 12 trenerów.

 

W grupie techniczno - medycznej, w skład której wchodzą serwismeni, lekarze i fizjoterapeuci pracuje 41 specjalistów. W tej grupie z wyjątkiem trójki etońskich serwismenów Vjalbe, Bergmann i Pulles są sami Rosjanie. Czy sborna zatrudni jeszcze przed sezonem cudzoziemców dowiemy się pod koniec września.

 

Zwróćmy uwagę, że to tylko kadra Federacji, do tego należy doliczyć kadry republik, obwodów, rejonów itd, tysiące ludzi biegających na wysokim poziomie.

W ubiegłym sezonie licencję FIS posiadało 55 kobiet i 111 mężczyzn.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl