Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Northug dba o reklamę, znowu konflikt z norweską federacją

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-08-09

Enfant teribble światowych biegów narciarskich nie pozwala o sobie zapomnieć. Tym razem grozi mu absencja na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym Falun 2015. Powód - umowa sponsorska.

 

Od pewnego czasu Petter Northug ma indywidualną umowę sponsorską z koncernem COOP. Norweska federacja narciarska w ubiegłym sezonie poszła na kompromis i pozwoliła Northugowi reklamować sponsora w sezonie zimowym. Jednak teraz powiedziała dość. Wszyscy zawodnicy norweskich kadr sa zobowiązani do przestrzegania umów sponsorskich związku w okresie od 1 listopada 2014 do 1 kwietnia 2015, czyli w tym czasie Petter Northug nie może być wykorzystywany reklamowo przez firmę COOP.

 

-Jeżeli Petter złamie zasady, może zapomnieć o powołaniu do kadry narodowej - powiedział sekretarz generalny norweskiej federacji Stein Uppsala, co wiąże się z brakiem Northuga nie tylko w MŚ, ale także z jego absencją w zawodach Pucharu Świata.

Sponsor zawodnika firma COOP zaplanowała w takiej sytuacji starty w maratonach narciarskich, licząc na to, że Northug w czasie "przerwy w sezonie" może wtedy startować pod ich marką. Na to także norweska federacja nie wyraziła zgody.

 

Obie strony miały zasiąść do rozmów w maju tego roku, jednak po spowodowaniu przez Pettera wypadku sprawa została zawieszona. Uppsala nie wyklucza rozmów , ale jak twierdzi, zasady są jasne dla wszystkich tak jak dla Northuga, tak dla Bjoergen, Johaug czy Svindala. Nie zamierzamy się targować - kontynuuje - albo Petter podpisze umowę, albo nie będzie go w narodowym zespole.

 

W najbliższym czasie menedżer zawodnika Nye Hoeyder ma spotkać się w tej sprawie z norweską federacją, ale kiedy to nastąpi i czy jest szansa na polubowne załatwienie sprawy nie wiadomo.

 

Czy jest to kolejna "kampania" reklamowa firmy i zawodnika, czy też otwarty konflikt dowiemy się z pewnością przed sezonem, jednak federacja norweska z pewnością nie może dopuścić do indywidualnego traktowania Northuga, Bjoergen, Johaug i reszta tylko na  to czekają.

 

/KaCe/

 

p.s zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej nazwy portalu   TUTAJ

Komentarze - 2

markos

Opublikowano: 2014-08-11 23:49:08

Zacznijmy od tego że Northug wciąż nie ma umowy z Coop. Stara wygasła a nowa czeka na podpisy stron. Norweska federacja dość nie powiedziała teraz, ale 4 miesiące temu, w kwietniu zatwierdzając nowe wymogi umowy reprezentacyjnej obowiązującej kadrowiczów. W ubiegłym roku Petter wytargował dyspensę na otwarcie sezonu w Beito i MN w Lillehammer. Nowe zasady wykluczają takie wyjątki, do tego związek wydłużył czas trwania sezonu, od 1 listopada do 30 kwietnia. Jeśli Northug nie dojdzie do porozumienia z NSF to zabraknie go w PŚ i MŚ w Falun, gdyby tak się stało to alternatywą są starty w biegach długodystansowych z Marcialongą i Biegiem Wazów na czele. To awaryjny plan B a nie jakiś wybieg zawodnika i Coop. Rozmowy stron trwały podczas festiwalu Blink w Sandnes, Skinstad ujawnił że w wielu sprawach ich stanowiska są zbieżne i w kilku punktach są nieoficjalnie dogadani. Sekretarz generalny NSF to Stein OPSAL(Upssala to w Szwecji ;p) a Nye Hoeyder to firma, towarzystwo z którym Northug miał 3-letnią umowę ale zerwał ją po roku, w maju bo taki wymóg postawił szef Coop. Menedżerem Pettera wciąż pozostaje, choć w tej chwili nieoficjalnie, Langaas, który wraz z Nossumem i ojcem Northuga, Johnem byli w jego sztabie z ramienia Nye Hoeyder. To tak gwoli wyjaśnienia ;).

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-08-12 08:01:04

Czyli rosyjskim partnerom przestajemy wierzyć, nie ukrywam, że mam umowę z dużym rosyjskim portalem i od niech dostałem tego newsa, dzieki Markos za poprawki, zmian nie wprowadzam, zaintereoswani przeczytają komentarz

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl