Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rosjanie w tunelu, czyli zgrupowanie sbornej w Oberhofie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-08-11

Męska część kadry Rosji w biegach narciarskich trenuje na zgrupowaniu w niemieckim Oberhofie. Rosjanie oprócz treningów siłowych i na nartorolkach trenują także na śniegu w tunelu.

 

W tunelu , w którym trenują rosjanie znjadują się trzy pętle o długościach 264, 350 i 555 metrów, które "schodzą się " w jednym miejscu. Zawodnicy łącznie mają do dyspozycji prawie 1200 metrową trasę.

Rosjanie przebywają tam piąty rok z rzędu, mieszkają w prywatnym pensjonacie, który całkowicie mają do swojej dyspozycji.

 

Jak donosi oficjalna strona rosyjskiej federacji biegów narciarskich tunel w Oberhofie ma tą przewagę nad innymi podobnymi instalacjami w Europie, że są w nim okna co nie powoduje u zawodników uczucia klaustrofobii. Poprawiono w nim także klimatyzację i zadbano o nowe urządzenia kontrolujące wilgotność powietrza.

 

W składzie grupy która trenuje w Niemczech pod okiem trenerów Olega Pierewozczikowa i Eduarda Michaiłowa znajdują się min: Dimitrij Dżaparow, Dimitrij Rostowcew i Aleksnader Bessmertnych.

źródło i foto: flgr.ru

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl