Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rosyjskie kadry w biegach narciarskich ponownie w Bułgarii

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-08-20

Rosyjskie kadry w biegach narciarskich zarówno seniorów jak i juniorów przebywają na obozie treningowym w bułgarskim Belmeken. Obie grupy będą tam trenować do końca miesiąca.

 

Położony w odległości 140 km od Sofii kompleks Belmeken znajduje się  na wysokości 2005 metrów , był zbudowany przed Igrzyskami Olimpijskimi w Meksyku (1968) i służył bułgarskim sportowcom za ośrodek przygotowań olimpijskich.

Oprócz kilku hoteli kompleks dysponuje strzelnicą biathlonową, halą do gier zespołowych, halą sportów walki, krytym basenem, siłownią i centrum medycznym z odnową bilogiczną. Sa także trasy  do biegania na nartorolkach.

 

Kadra seniorów na czele z Dimitrijem Dżaparowem ( na zdjęciu w niebieskiej koszulce) i Aleksandrem Bessmertnychem (biała koszulka) , oraz rosyjska kadra juniorów realizuje pełny program przygotowań do sezonu. Rosjanie biegają na nartorolkach, treningi siłowe przeprowadzają zarówno w siłowni jak też w terenie, ważną częścią składowo treningu są imitacje. Przypomnę, że w czerwcu na treningach na śniegu przebywała tam rosyjska kadra sprinterów (patrz artykuł poniżej).

 

 

belmeken bułgaria

 

foto:flgr.ru

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl