Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug z COOP-em czy bez

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-10-01

Epopeja ze sponsorem Pettera Northuga wydaje się nie mieć końca. Norweska federacja ostrzega, albo 1 maja 2015 zawodnik zrezygnuje ze współpracy z firmą COOP, albo pozostaną mu biegi masowe.

 

Norweska Federacja Narciarska postawiła zawodnikowi ultimatum, albo do 1 maja 2015 rozwiąże kontrakt ze swoim sponsorem firmą COOP, albo pozostaną mu starty w zawodach FIS Marathon Cupu, Worldloppet i innych biegach masowych. Co to oznacza dla Northuga, ni mniej ni więcej tylko pożegnanie z kadrą Norweskich biegaczy narciarskich.

 

Norweska Federacja usztywnia swoje stanowisko pod naciskiem jednego ze swoich głównych sponsorów firmy SPAAR. Zarówno SPAAR jak i COOP działają w branży spożywczej, stąd konfikt interesów , wg praw międzynarodowych i krajowych regulujących umowy sponsorskie nie ma miejsca na dalsze porozumienie - twierdzi sekretarz generalny norweskiego związku.

 

Czy to koniec sporów na linii Northug - Federacja, tego na dzisiaj nikt nie jest w stanie określić, jednak zdecydowane stanowisko federacji nie pozostawia zawodnikowi wielkiego manewru, albo kończy z COOP, albo biega poza Pucharem Świata.

 

/KaCe/

Komentarze - 1

markos

Opublikowano: 2014-10-02 12:01:49

Tyle że zmiana reguł dotyczy przyszłego sezonu, na ten są dogadani, brakuje podpisu juniora;). Można powiedzieć że NSF w zamian za ustępstwa i zgode na otwarcie drzwi Petterowi na PŚ i ew. mistrzostwa w Falun, zaostrzyła kryteria umowy reprezentacyjnej, i termin w którym sportowiec reprezentujący Norwegię w ramach NSF(n. federacji). Northug jaka by nie była jego dalsza przyszłość, już wybrał, zostaje przy Coop. Póki co ma poważniejsze zmartwienia bo za tydzień ma sprawę za majowy wyskok, a że troszkę nakłamał panom policjantom nim dobrze wytrzeźwiał;), za składanie fałszywych zeznań, które na trzeźwo sprostował i powiedział jak było niczym na spowiedzi, musi brac pod uwagę ze kara jaka go nie minie może być surowsza niż się pierwotnie spodziewano. Ale w gre prócz opaski elektronicznej może wchodzić tez odbycie kary po sezonie, zależy wszystko od jej wysokości. Czeka go tez inna sprawa w sadzie, za zerwanie kontraktu z Nye Hoeyder firma pozwała go.. No ale mam nadzieje że Pietrek mimo tych przeciwności losu swoje problemy zamieni w sportową złośc i będzie to Nurtug jr za najlepszych lat ;d. W prawdopodobnie swoim ostatnim sezonie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl