Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Koniec serialu - Northug podpisał umowę

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-11-03

Wojna psychologiczna pomiędzy Norweskim Związkiem Narciarskim a Petterem Northugiem dobiegła końca. Umowę podpisano parę minut przed upłynięciem terminu! Jeszcze siedem godzin przed terminem, który był ustanowiony na godzinę 24 1 listopada sytuacja była napięta, obie strony stały twardo na swoich stanowiskach.

 

Menedżer zawodnika Sorum Laangas twierdził, że możliwe są dwa scenariusze. Petter będzie startował w Pucharze Świata i skoncentruje się na Mistrzostwach Świata Falun 2015 , w k™órych jako mistrz świata ma zapewniony udział, albo skoncentruje się na biegach cyklu Swix Ski Classics traktując jako imprezę sezonu Bieg Wazów. Według szefa norweskiego związku Northug ma wybór: albo podpisze umowę, albo zostanie wykluczony z reprezentacji na Puchar i Mistrzostwa Świata.

 

Zawodnik w ekspresowym tempie wracał z włoskiego Val Senales gdzie przebywa na zgrupowaniu. Według internetowej strony aftenposten.no był w stałym kontakcie z dyrektorem głównego sponsora firmy COOP, Sveinem Fanebusem. Fanebus, już wcześniej informował media, że rozstrzygnięcie sporu należy do samego zawodnika, a COOP przyjmie każdą jego decyzję.

Umowę pomiędzy związkiem a zawodnikiem zawarto w ostatniej godzinie wyznaczonego terminu tj. pomiędzy 23 a 24 pierwszego listopada. Northug w oświadczeniu opublikowanym przez swojego menedżera ogłosił informację o podpisaniu umowy. Stwierdził, że teraz może skoncentrować się na bieganiu, jednak jeżeli chodzi o umowę to w pełni zadowolony z jej warunków nie jest.

 

Konflikt na linii norweski związek – COOP nie był jedynym punktem spornym, dodatkowo w grę wchodził konflikt interesów firmy Bjorn Dahlie, która ubiera norweską reprezentację z Swix-em, który ubiera Northuga i wypuszcza kolekcję sygnowaną przez zawodnika. Kwestią sporną była także data zakończenia umowy, którą Northug chciał zakończyć 15 marca a związek 15 kwietnia. Informacje na temat daty nie są na razie znane.

 

źródło: aftenposten.no

/KaCe/

Komentarze - 1

markos

Opublikowano: 2014-11-03 15:19:38

Wszystko jest znane, wystarczy się dobrze rozejrzeć;). Teamowi Northuga nie udało się przeforsować końca umowy wraz z końcem sezonu w PŚ, czyli 15 marca ale udało im się zawrzeć kompromis który skraca umowę reprezentacyjną o 6 tygodni. Do kadry Petter wraca od 24 listopada, dzień po otwarciu sezonu w Beito, do 7 kwietnia. A każdego norweskiego sportowca, zrzeszonego w norweskim związku obowiązuje termin 1 listopada - 30 kwietnia. Więc chętni do kupna northugowej kolekcji mają jeszcze 3 tygodnie na zrobienie zakupów na gwiazdkę;p, następna okazja będzie dopiero po Wielkanocy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl