Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Marcus Hellner pomija Bruksvallarnę i wystartuje w Gallivare

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-11-19

W ubiegłym roku wybuchły wielkie dyskusje po tym jak Macrus Hellner pominął telewizyjną inauguracje sezonu w Bruksvallarnie i postanowił wystartować w Gallivare. Jak zapowiada Szwed, w tym roku również wybiera się w swoje rodzinne strony.

 

 

Poza Marcusem Hellnerem start w Gallivare zapowiedziało wielu świetnych zawodników takich jak: Lukas Bauer, Alex Harvey, Devon Kershaw, Sergey Ustiugov czy Evgenij Bielov. Swój występ zapowiedziała również Emma Ribom, która dwukrotnie wygrała biegi juniorek w Muonio.

 

- Jest mi naprawdę bardzo miło i cieszę się, że tylu świetnych zawodników startujących w Pucharze Świata zdecydowało się wystartować w Gallivare. To pokazuję jak wielką renomę mają nasze strasy – powiedział dyrektor ośrodka w Gallivare Lars-Gunnar Pettersson.

 

Obecnie w rodzinnej miejscowości Hellnera przebywają Czesi, Kanadyjczycy i połowa męskiej grupy reprezentacji Rosji.  – Ułożyliśmy program dokładnie tak jak premierowe zawody Pucharu Świata w Kuusamo i myślę, że jest to główny powodu, dlaczego przyciągnęliśmy do siebie tak wielu zawodników – dodaje Pettersson.

 

Przypomnijmy, że inauguracja Pucharu Świata rozpocznie się 29 listopada w fińskim Kuusamo od sprintu stylem klasycznym natomiast dzień później odbędą się biegi na dystansie 10 i 15 km również klasykiem. 

 

Irek Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl