Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ośmioro Polaków zobaczymy na starcie w zawodach FIS w Bruksvallarnie [LISTA]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-11-20

Zawody FIS w szwedzkiej Bruksvallarnie to ostatnia próba przed nadchodzącym otwarciem Pucharu Świata dla naszych biegaczy narciarskich z kadry A Janusza Krężeloka i dwójki zawodników trenera Wiesława Cempy z kadry młodzieżowej.

 

LISTA STARTOWA KLASYK

  Zawody mają być nieoficjalną eliminacją polskiej kadry biegaczy do startu w pierwszych zawodach tegorocznego Pucharu Świata w fińskim Ruka.

W Pucharze Świata w Ruka wystartują na pewno Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec , Maciej Kreczmer i Maciej Staręga. O pozostałe dwa miejsca zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn powalczy siódemka zawodniczek i zawodników.

W Szwecji, oprócz Macieja Staregi wystartują także Sebastian Gazurek, Jan Antolec, Paweł Klisz i Konrad Motor, oraz panie Paulina Maciuszek, Ewelina Marcisz i Kornelia Kubińska.

Dwójka zawodników kadry młodzieżowej Ewelina Marcisz i Konrad Motor w chwili obecnej przebywa pod opieką trenera Janusza Krężeloka.

 

Z przygotowanych przez organizatora list FIS-punktów wynika, że najwyżej rozstawioną z Polek jest Paulina Maciuszek, której FIS-y wynoszą 53,06.

W grupie panów, najlepszymi punktami legitymuje się Maciej Starąga 52,47, przed Janem Antolcem i Konradem Motorem.

LISTA ZGŁOSZONYCH ZAWODNIKÓW TUTAJ

 

W piątek zaplanowano biegi style klasycznym, sobota to biegi stylem dowolnym, a trzydniową imprezę zakończą sprinty stylem klasycznym w niedzielę.

 foto: Polish Cross Country Team/fb

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl