Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kogo z polskich biegaczy narciarskich zobaczymy na starcie Pucharu Świata w Davos

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-12-11

Puchar Świata w biegach narciarskich w nadchodzący weekend wystartuje w szwajcarskim Davos.W sobotę zostaną rozegrane dystanse stylem klasycznym w niedzielę sprinty technika dowolną.

 

Kogo z naszych reprezentantów zobaczymy na trasach.

W sobotę na starcie biegów na 10 kilometrów pań i 15 mężczyzn zobaczymy Justynę Kowalczyk, Sylwię Jaśkowiec (prawdopodobnie) i Kornelię Kubińską. Ewelina Marcisz odpoczywa po startach w skandynawii, a Paulina Maciuszek wyjechała na konsultacje medyczne do kraju.

 

Paulina ma kłopoty z kolanem, w czasie treningu coraz mocniej odczuwała ból, dlatego lepiej będzie jak skonsultuje się z dr Szymanikiem, lekarzem kadry - powiedział trener kadry A Janusz Krężelok. Jeżeli chodzi o panów to w sobotę wystartują Maciek Kreczmer, Sebastian Gazurek i Konrad Motor, w sprintach z kolei Maćka Kreczmera zastapi Maciek Staręga - dodał. Trasy są już przygotowane, praktycznie jak wszędzie w Europie także tutaj armatki pracowały pełna parą, jutro otwierają stadion, a w sobotę juz pierwsze starty.

 

Trener Krężelok zapytany o plany kadry A w okresie światecznym potwierdził start zawodników w planowanych na 28-30 grudnia w Zakopanem Mistrzostwach Polski Seniorów .

 

Drugi trener kadry A, Kamil Fundanicz przebywa z Janem Antolcem i Pawłem Kliszem w Livigno.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl