Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata, Alpen Cup i Slavic Cup, czyli co i gdzie polskich biegaczy narciarskich

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-12-18

Najbliższy weekend będzie najbogatszym jak dotąd w tym sezonie jeżeli chodzi o starty polskich biegaczy narciarskich za granicą. Polacy wystartują w Pucharze Świata w Davos (SUI), Alpen Cup w Hochfilzen (AUT) i Pucharze Tatr - FIS Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie (SVK).

 

Puchar Świata w Davos

 

Drugi weekend z rzędu Puchar Świata w biegach narciarskich będzie rozgrywany w szwajcarskim Davos. Po odwołaniu zawodów w La Clusaz (FRA) postanowiono nigdzie się nie przenosić i wykorzystać gotowe trasy w Szwajcarii. Obydwa dni zawodów to biegi stylem dowolnym, w sobotę zostaną rozegrane dystanse 10 km kobiet i 15 km mężczyzn, a w niedzielę zobaczymy sprinty stylem dowolnym. Liczymy na powtórkę w wykonaniu Macieja Staręgi i życzymy finału. Oprócz Maćka wystartują także Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Ewelina Marcisz, Sebastian Gazurek i Jan Antolec. Mamy nadzieję, że polska zdobycz punktowa w Pucharze Świata powiększy się w ten weekend!

 

 

Alpen Cup w Hochfilzen (AUT)

 

Zawody w Austrii to część największego w Europie cyklu w biegach narciarskich rangi Pucharu Kontynentalnego. W trzydniowych zawodach biegacze zmierzą się w sprintach stylem klasycznym (piątek), na dystansach stylem klasycznym 10 km kobiet i 15 km mężczyzn (sobota), oraz w niedzielę będą rywalizować na tych samych dystansach stylem dowolnym. W Alpen Cup osobne klasyfikacje mają także juniorzy. Juniorki pobiegną na 5 km CL i 7,5 km F, a juniorzy na 10 km CL i 15km F.

 

W zawodach wystartuje, po rezygnacji z udziału w Pucharze Świata w Davos Justyna Kowalczyk (na zdjęciu z PŚ w Davos). Z kadry A Janusza Krężeloka zobaczymy na starcie Pawła Klisza (pod opieką drugiego trenera kadry A  Kamila Fundanicza). Z kadry młodzieżowej Wiesława Cempy wystartują Dominika Bielecka, Urszula Łętocha, Konrad Motor, Kamil Bury, Dominik Bury i Bartłomiej Rucki.

 

 

Slavic Cup/Puchar Tatr - Szczyrbskie Pleso (SVK)

 

Pierwsza tegoroczna edycja Slavic Cup (Puchar Kontynentalny) to zawody na Słowacji. Na trasach zobaczymy liczną, conajmniej kilkudziesięcioosobową grupę polskich biegaczek i biegaczy narciarskich. Ponieważ zawody są eliminacjami do EYOF 2015 i MŚJ 2015, na starcie stanie kadra B, Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku i Zakopanego oraz spora grupa zawodników w krajowych klubów. Niepotwierdzone są jeszcze dystanse, wg planu miały się odbyć sprinty stylem dowolnym i biegi dystansowe klasykiem, jednak problemy ze śniegiem spowodowały zmianę i oba biegi zostaną rozegrane łyżwą. O ostatecznych dystansach decyzja zostanie podjęta w przeddzień zawodów na odprawie technicznej.

 

Wyniki i relacje z zawodów znajdziecie oczywiście na Skipolu.

 

/KaCe/

foto. Paweł Hajda/skipol.pl

Komentarze - 2

Kamil

Opublikowano: 2014-12-18 18:09:10

Nie da się zrobić torów do klasyka? Co na to Justyna Kowalczyk i rozmaici eksperci? ;)

bocian

Opublikowano: 2014-12-18 20:43:09

W davos podobno kiepsko teraz ze sniegiem, gożej niz w zeszły weekend. A co do klasyka i Justyny, to uważam że robienie drugi raz sprintu łyżwą w tej samej miejscowości na praktycznie tej samej trasie to troche bez sensu. Traci na tym i atrakcujnośc oglądnaia (drugi raz tego samego), jak i konkurencyjnośc( specjaliści od klasyka, m.in. Justyna,czy tez fińscy biegacze i biegaczki, maja znowu mniejsze pole do popisu). No ale cóż to juz problem FIS'u, raz już rok temu z TdS sie przejechali na tym ....

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl