Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Johan Olsson nie wystartuje w Tour de Ski

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-12-25

Powrót Szweda Johana Olssona do rywalizacji w Pucharze Świata wciąż się opóźnia. Mistrz Świata na koronnym dystansie 50 km postanowił nie startować w Tour de Ski.

 

Olsson wygrał premierowe zawody w Bruksvallarna, jednak tuż po tym rozpoczęły się jego problemy. Przeziębienia i zapalenia krtani spowodowały, że zawodnik musiał zrezygnować z udziału w kolejnych zawodach. Jeszcze do niedawna aktualny plan przewidywał, że Szwed powróci na zawody Tour de ski, czyli 3 stycznia. Oczywiście, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne. Ostatecznie, po konsultacji z trenerem reprezentacji Rikardem Gripem, panowie postanowili, ze Johan nie wystartuje w Tourze.

 

Szef szwedzkiego zespołu mimo obecnej sytuacji nie martwi się o formę Olssona na Mistrzostwach Świata w Falun w lutym. – Nie obawiam się o to ani trochę. Wszystko jest w rękach Johana – mówi Grip. - Teraz najlepszym jest, aby robił taki cykl treningowy, którego potrzebuje. Nie ma zbyt wiele czasu na kombinowanie – dodaje.
Johan Olsson wrócił niedawno do krótszych, choć już mocno wyczerpujących treningów, jednak nie czuje się wystarczająco pewny swojego zdrowia, aby uczestniczyć w tak wymagających zawodach jak Tour de ski. Szwed przystąpi więc do rywalizacji w Pucharze Skandynawii w Falun w dniach 9-11 stycznia.

 

/KrzyZak/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl