Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dario Cologna: „FIS brakuje odwagi, aby ukarać Sundbiego”

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-01-05

Czy Norwescy zawodnicy maja jakieś przywileje w FIS? Szwajcar Dario Cologna złości się po tym, jak w sobotnim prologu Martin Sundby pomylił trasę i nie został ukarany.

 

Martin Johnsrud Sundby jest największym rywalem Cologni do wygrania Tour De Ski. Szwajcar ma jednak pretensje o to, że Norweg nie został on ukarany w sobotę mimo pomylenia trasy. Co się dokładnie stało? Sundby na drugiej pętli sobotniego prologu zamiast pobiec lewą strona trasy pobiegł prawą (na zdjęciu). Zgodnie z przepisami powinien zostać ukarany.

 

- Na spotkaniu kapitanów drużyn było wielokrotnie powiedziane, że biegacze druga pętle biegną lewą stroną trasy. W przeciwny razie zawodnik zostanie ukarany – opowiada kierownik szwajcarskiego zespołu Christian Flury.

 

Jak się okazało Sundby dostał tylko ostrzeżenie. Dla Daniela Richardssona trzy lata temu w Oberstdorfie skończyło się to dużo gorzej. Szwed dostał karę siedmiu minut za pomylenie trasy. - FIS po prostu nie ma odwagi, aby ukarać Sundbiego. Może oni też mają coś wspólnego z norweska propagandą – pyta poirytowany Cologna.

 

Mimo tego Szwajcar nie powinien narzekać. Wygrał sobotni prolog, a dzień później zajął 6. miejsce w biegu pościgowym i jest na bardzo dobrej drodze do czwartego zwycięstwa w Tor de Ski.

 

Źródło: blick.ch

Irek Trawka

Komentarze - 2

PiW

Opublikowano: 2015-01-06 13:17:07

Natomiast Janowi Antolcowi nie brakuje odwagi aby zawalczyć o top 80 kwalfikacji sprintu! Brawo panie Janie, oby tak dalej! Widać, że forma rośnie! W pierwszym biegu było top 100, w drugim top 90, a więc jutro możemy spodziewać się walki o top 70! Janek, trzymamy kciuki!

dete

Opublikowano: 2015-01-06 17:24:40

Jako praktykujący sędzia narciarstwa biegowego jestem zdziwiony taką reakcją jury!!! Po "kij" te przepisy IWO/NRS, które co roku są niby modyfikowane by zapewnić emocje kibicom i sportową rywalizację? To skandal i ogłupianie kibiców, nie mówiąc nic o bardzo złym przykładzie dla młodzieży.... A tak na marginesie: Therese Johaug podczas końcówki 2 biegu w TDS stylem klasycznym, jak nic łyżwowała!!! pozdrawiam wszyskich rywalizujących fair play

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl