Alpen Cup: Ewelina Marcisz czwarta w biegu klasykiem [AKTUALIZACJA]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-01-11

FIS Alpen Cup czyli Puchar Kontynentalny w biegach narciarskich rozgrywano w od piątku do niedzieli w niemieckim Oberwiesenthal. W zawodach startowała kadra młodzieżowa PZN Urszuli Migdał i Wiesława Cempy.

AKTUALIZACJA: Z błogiej świadomości dobrze wykonanego obowiązku wytrącił mnie telefon od Tadeusza Krężeloka z kadry młodzieżowej PZN. Okazało się, że zbytnio zaufałem stronie FIS i pierwotnym opisom tamże. Pozmieniano style i dystanse, zaktualizowano to dzisiaj na stronie z wynikami, więc ja też aktualizuję.

Najlepszym wynikiem z biorących udział w zawodach Polaków, może poszczycić się po dzisiejszym dniu zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne Ewelina Marcisz.

Ewelina w dzisiejszym biegu klasykiem na 10km  zajęła dzisiaj czwarte miejsce, tracąc do zwyciężczyni z Niemiec Julii Belger 15,1 sekundy. Cenniejszą jednak zdobyczą są FIS punkty Eweliny, w dzisiejszym biegu zawodniczka wybiegała 45,61 FIS-ów. Szesnasta lokatę w tym biegu zajęła Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski, a Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany ukończyła bieg na miejscu 23.

WYNIKI BIEGU

Bieg na dystansie 15 km wygrał zawodnika miejscowego klubu z Oberwiesenthal Valentin Maettig. Konrad Motor ukończył rywalizację na 34 miejscu tracąc 1:47,6 minuty.

Trójka naszych reprezentacyjnych  juniorów biegła na dystansie 10 kilometrów  klasykiem. Najlepiej z nich pobiegł Dominik Bury zajmując 19-ste miejsce, Kamil Bury był 25-ty, a Bartłomiej Rucki 36.

Wczoraj (sobota 10.01) rozegrano biegi na dystansach stylem dowolnym,w biegu seniorów na dystansie 15 kilometrów startowała dwójka Polaków: Daniel Iwanowski zajął 67, a Konrad Motor 68 miejsce.

Lepiej w biegu dystansowym wypadł najlepszy z trójki naszych reprezentacyjnych juniorów Dominik Bury z MKS Istebna, który w stawce 57 zawodników został sklasyfikowany na 12 miejscu. Bartłomiej Rucki zajął 25 miejsce, a Kamil Bury 33.

Seniorki rywalizowały na dystansie 10km, najlepiej z Polek pobiegła Ewelina Marcisz, która zanotowała dziesiąty czas biegu.

W rozegranych w piątek 9 stycznia sprintach najlepiej pobiegł Kamil Bury, który odpadł w półfinałach zajmując ostatecznie 10 miejsce. 15 lokata dla Bartłomieja Ruckiego, na 28 ukończył ćwierćfinały Dominik  Bury.