Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ w Falun: Znamy już biegowe kadry Szwecji i Finlandii

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-02-02

W obu krajach apetyty na medale w biegach, podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Falun, są ogromne. Dziś federacje narciarskie Szwecji i Finlandii ogłosiły swoje reprezentacje biegowe. Czy w tym gronie są przyszli mistrzowie świata w Falun (19 lutego - 1 marca)?

 

Finowie do Falun wysyłają 7 pań i 11 panów. Dodatkowo mamy dwa nazwiska rezerwowych pań, którzy pojawią się w kadrze w przypadku chorób lub kontuzji swoich koleżanek.

A oto reprezentacja Finlandii:

Kobiety: Mona-Liisa Malvalehto, Anne Kyllönen, Laura Mononen, Riitta-Liisa Roponen, Aino-Kaisa Saarinen, Krista Pärmäkoski, Kerttu Niskanen. Rezerwowe: Riikka Sarasoja-Lilja, Susanna Saapunki.

Mężczyźni: Matti Heikkinen, Lari Lehtonen, Martti Jylhä, Perttu Hyvärinen, Ville Nousiainen, Sami Jauhojärvi, Iivo Niskanen, Matias Strandvall, Anssi Pentsinen, Toni Ketelä, Ristomatti Hakola.

 

Szwedzi nominują na mistrzostwa na własnym śniegu 9 kobiet i 9 mężczyzn. Gospodarze liczą szczególnie na Charlottę Kallę na dystansach, Stinę Nilsson w sprincie i swoją sztafetę wśród pań oraz na Calle Halfvarssona (biegającego w barwach klubu z Falun) na dystansach i grupę sprinterów.

Reprezentacja gospodarzy MŚ:

Kobiety: Charlotte Kalla, Emma Wikén, Anna Haag, Ida Ingemarsdotter, Sofia Bleckur, Stina Nilsson, Hanna Falk, Magdalena Pajala, Jennie Öberg. Rezerwowa: Maria Rydqvist.

Mężczyźni: Calle Halfvarsson, Johan Olsson, Lars Nelson, Daniel Richardsson, Marcus Hellner, Martin Johansson, Emil Jönsson, Teodor Peterson, Johan Edin. Rezerwowi: Anders Södergren, Carl Quicklund.

 

/huc/

 

Komentarze - 1

craft

Opublikowano: 2015-02-02 22:37:41

A co ze składem Polaków? do 28 stycznia miał być zgłoszony wstępny skład. Doczekamy się informacji?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl