Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Staręga: „Nie ukrywam, że ma to znaczenie”

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-02-22

Maciej Staręga z uśmiechem odpowiadał na pytania dziennikarzy po finale sprintu drużynowego. Po zajęciu ósmego miejsca biało-czerwoni zapewnili sobie stypendium ministerialne.

 

W tym biegu było wszystko i dla państw, w których narty to synonim religii, walka o ósme miejsce nie miała żadnego znaczenia. Co więcej, nikt z kibiców zgromadzonych na Lugnet Arenie nie przypuszczałby, że rywalizacja o tak odległą – wydawać by się mogło – lokatę jest tak ważna. A z perspektywy polskiego narciarza jest. Ósme miejsce oznacza bowiem i nagrodę z Polskiego Związku Narciarskiego, i stypendium Ministra Sportu i Turystyki.

 

- Dobrze się czułem, widać to było po moim dzisiejszym bieganiu, ale kosztowało mnie to na końcu wiele. Wiedziałem, że na pierwszej zmianie w finale muszę przycisnąć, bo Maćkowi Kreczmerowi się tutaj bardzo ciężko jechało na pierwszych dwóch kołach. On dopiero na ostatniej zmianie puścił i pobiegł swoje, a ja z kolei już wtedy nie miałem siły, żeby coś jeszcze dołożyć. Ale wyszło koniec końców dobrze – powiedział zadowolony zawodnik UKS Rawy Siedlce, który po swoim pierwszym występie w finale na stadion, ku zaskoczeniu wszystkich, wbiegł jako lider. Radość Maćka była tym większa, że – jak sam stwierdził – odkuł się z nieudany sprint indywidualny i przed samym sobą coś sobie udowodnił.

 

Staręga: - To zdecydowanie był mój najważniejszy start, to 8. miejsce jest dla mnie ogromnie korzystne. Nie ma co ukrywać, że chodzi tutaj o stypendium, o zaplecze, przecież każdy z nas musi się za coś utrzymać, a takie pieniądze pozwalają chociaż trochę odetchnąć. Każdy sportowiec potrzebuje jakiegoś wsparcia finansowego, a tym bardziej, gdy sobie je sam wywalczy, wie, za co je ma.

 

- Nie było chwil zwątpienia. Jak wystartowałem za Czechem Koziskiem, wiedziałem, że jesteśmy w stanie dogonić rywali. I nie straciłem nadziei, bo gdybym ją stracił, to byśmy skończyli jak Szwedzi – zapewnił nasz etatowy sprinter i dodał, że to podwójnie miły dzień z powodu brązu kobiet. W polskim obozie była cicha nadzieja, że tak właśnie się to zakończy. Mimo nieprzewidywalności tej konkurencji i różnych zagrożeń wszyscy biało-czerwoni wierzyli, że dziś będzie dzień Sylwii i Justyny. Cieszę się jak nie wiem, będziemy mieć dzisiaj grilla wieczorem!

 

Szybko temat rozmowy zszedł na fachowość trenera Wierietielnego. Zarówno Tomasz Sikora, jak i dzisiejsze bohaterki to „dzieła” jednego człowieka. Na pytanie o możliwą współpracę Staręgi z doświadczonym szkoleniowcem Maciek odparł wymijająco, że owszem, zdarza im się często rozmawiać. Czy zaowocuje to w przyszłości czymś więcej? Nie wiadomo.

 

Korespondencja z Falun, Michał Chmielewski

 

Komentarze - 8

Xander

Opublikowano: 2015-02-22 19:26:28

Gratulacje dla Maćka za dobry występ w dzisiejszym sprincie. Fajnie jakby dołączył do teamu Wierietielnego bo Krężelok raczej nie zna się zbytnio na trenowaniu. Wystarczy spojrzeć na słabe wyniki pozostałej kadry. Kubińska nawet od niego uciekła do innego trenera a to zaowocowało dobrymi wynikami. Szkoda żeby chłopak się zmarnował bo ma talent. Boję się trochę o przyszłość naszej sztafety sprinterskiej bo Kreczmer kończy karierę a wiadomo że nie ma kandydata który mógłby go zastąpić i biegać ze Staręgą.

ms.

Opublikowano: 2015-02-22 19:48:39

gdyby nie 2 upadki byłoby miejsce 10, niemniej gratulacje za walkę.

ósme

Opublikowano: 2015-02-22 20:56:34

Staręga nawet nie kryje co go interesuje. Byle kasa była z ministerstwa za mierne wyniki.

chmiel

Opublikowano: 2015-02-22 21:36:32

żałosne.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-02-22 22:25:56

bez komentarza

Patryk Polok

Opublikowano: 2015-02-23 08:14:14

Do 'ósme' Gościu Ty masz coś konkretnie z łokciem nie tego... Dla niego takie stypendium to jedyne utrzymanie pajacu!!! Lepiej nie pisać takich beznadziejnych komentarzy nie mając pojęcia o niczym!!!

Zdzisek

Opublikowano: 2015-02-25 15:45:00

Niby nie skomplikowany text, każdy powinien zrozumieć. A jednak nie wszyscy łapią co niesie treść :/ ~ żenada ~

kibic obserwator

Opublikowano: 2015-02-23 07:49:30

Rada dla wszystkich sportowców minimum słów żadnych konkretów do MEDIÓW a będzie się Wam żyło lepiej i dostatniej

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl