Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sylwia Jaśkowiec: „Kalla minęła mnie jak Porsche furmankę”

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-02-24

Ile minut dzieliło panią od medalu - zapytał Sylwię Jaśkowiec w mixed zonie jeden z dziennikarzy. Brązowa medalistka ze sprintu drużynowego okazała się najlepszą z Polek we wtorkowej rywalizacji na 10 kilometrów dowolną techniką.

 

- No to już mi pewnie sami obliczycie. No nic, przegrałam z aurą, nie dało się nic zrobić. Gdybym ruszyła na trasę te kilka minut wcześniej, biegłabym w zupełnie innych warunkach. Ale takie jest życie. Przegrałam dzisiaj na drugim okrążeniu, bo ten padający śnieg zatrzymał mi zupełnie narty, były wolne. Ja zresztą miałam dzisiaj taktykę, żeby iść od początku mocno, najmocniej jak się da i wytrzymać to jak najdłużej. Taki był plan i go realizowałam. Ale na drugą część już się nie dało. Po prostu – mówi czternasta narciarka szalonego wyścigu.

 

- Opad dzisiaj był szalony, taki gęsty i intensywny śnieg popsuł wszystko. Podobną sytuację mieliśmy w Sapporo. Myślę, że to biały puch dzisiaj rozdał medale – uważa świeżo upieczona brązowa medalistka imprezy, ale dodaje, że rzecz nie tyczy się Charlotte Kalli. Ona tego dnia była mocna niezależnie od warunków. - Był taki moment, że i trener stał, i ja w mniej więcej jednym miejscu biegłam z Charlottą. Tak mnie minęła, że szok. Jak Porsche jakąś furmankę – porównuje Sylwia.

 

Jaśkowiec: - Dała się we znaki Moerdarbacken, bo ten podbieg dali na drugie kółko. Tam i tak już jest się zmęczonym, a do tego doszedł jeszcze i śnieg. Ale jestem zadowolona, zrobiłam swoje i mogłam tylko czekać, co mi to da na mecie. A dało jej sporo, bo w szalonym biegu okazała się lepsza od legend światowych biegów: Marit Bjoergen i Theresy Johaug, które cały dystans biegły już w śnieżycy.

 

- To najlepiej pokazuje, że kto dzisiaj wykazał się fachowością, kto przewidział ten opad i pod niego ustawił smarowanie, dzisiaj świętuje – mówi reprezentantka LKS Wiśniowej Osieczany. Na pytanie o jej narty stwierdziła krótko, że tym zajmują się osobni ludzie. Ona tylko biega.

 

Sylwia Jaśkowiec: - Przed sztafetą na pewno będzie zmęczenie, ale będziemy się regenerować na tyle, ile organizm jest zdolny i natura pozwoli. Jesteśmy zmotywowane, tanio skóry nie sprzedamy. A to chyba najważniejsze.

 

Korespondencja z Falun, Michał Chmielewski

 

Komentarze - 5

kibic

Opublikowano: 2015-02-24 15:54:59

Wyczyszczone z d...... organizmy Norweżek i mamy wyniki na miare ich możliwości????

Xander

Opublikowano: 2015-02-24 16:22:16

Ale sensacyjny był ten bieg. Chyba nikt nie spodziewał się takich wyników. O ile złoto Kalli to żadna niespodzianka, ale medale dla Diggins i przede wszystkim Gregg to wielka sensacja. Gregg chyba tylko raz w karierze punktowała w PŚ i do tego ma 34 lata. No ale cuda się zdarzają. Jaśkowiec dobry bieg, szkoda że nie wystartowła wcześniej bo może włączyła by się do walki o medale. Norweżki ogromną porażkę poniosły. Wcale mi nie jest ich żal.

jerzyk

Opublikowano: 2015-02-24 17:35:21

A mi jest Ciebie żal...

Xander

Opublikowano: 2015-02-24 19:12:56

Weź się ogarnij bo się tylko kompromitujesz.

Bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2015-02-24 18:37:27

Dzisiej duzo specijalistow przejrzalo na oczy.......Co znaczy dobor nart...dobor smarowania...a przedewszyskim STRUKTURY ,jezeli Norwedzy popelniaja bledy,(z milionami na przygotowanie,to co mamy oczekiwali od polskich serwismenow z paroma tysiacami?)Dzisiej duze uznanie przedewszyskim dla serwisu! A reszta niech sie teraz zastanawia ,!?Jaki dobor sprzetu Maja nasi zawodnicy,i czy moze warto zainwestowac i poswiecic troche wiecej na dobor sprzetu!Sylwia miala super narty,dobrze posmarowane! Tylko ze struktura,,jak to sie mowi zamkla,na ostatnich 3 km(Ale to Juz wyzsza szkolla,kto sie zna wie o co chodzi) Wiec dzisiej gratulacije dla calego skladowac.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl