Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug w kadrze narodowej Norwegii na nadchodzący sezon

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-06-17

Czterokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata w biegach narciarskich Falun 2015 Petter Northug dostał zgodę na reprezentowanie barw Norwegii w zawodach Pucharu Świata. Strony, czyli zawodnik i Norweska Federacja postanowiły kontynuować umowę jaka obowiązywała w ubiegłym roku.

 

Konflikt interesów pomiędzy zawodnikiem i norweską federacją trwa od kilku lat, prywatnym sponsorem zawodnika jest sieć sklepów COOP, z kolei jednym ze sponsorów reprezentacji Norwegii jest sieć Spaar. W ubiegłym sezonie strony zawarły kompromis, zawodnik mógł biegać w barwach COOP przed i po zakończeniu sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich.

 

Federacja postanowiła przedłużyć umowę obowiązująca w ubiegłym sezonie, która uwzględniała interesy obu stron. Nie ukrywamy, że jesteśmy zadowoleni z działania umowy w ubiegłym sezonie, zarówno pod względem wyników osiąganych przez zawodnika, jak też reklamy biegów narciarskich na świecie - powiedział Erik Rost szef norweskiej federacji.

 

Swoją drogą chciałoby się mieć takie problemy w polskich biegach narciarskich.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl