Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug kontra norweska federacja - serialu ciąg dalszy

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-09-15

Zbliża się zima, sezon Pucharu Świata ruszy już za dwa miesiące, więc jak bumerang powraca temat konfliktu norweskiego biegacza narciarskiego z jego macierzysta federacją. Skończy się z pewnością jak zwykle, czyli ugodą, jednak sponsor Northuga firma COOP ponownie jest we wszystkich mediach zajmujących się ta sprawą.

 

Dwukrotny mistrz olimpijski Petter Northug znowu nie może porozumieć się ze swoją federacją odnośnie startów w Pucharze Świata.

Norweska Federacja Narciarska wydała oświadczenie w którym mówi, że Northug nie podpisał kontraktu z federacją i nie będzie mógł reprezentować barw Norwegii w nadchodzącym sezonie- Federacja dopuści do startu w zawodach Pucharu Świata tylko tych zawodników, którzy podpisali umowy.Żaden z zawodniczek i zawodników nie będzie mógł reprezentować barw narodowych bez zawarcia porozumienia z nami. Petter Northug podobnie jak w ubiegłym roku nie podpisał z nami kontraktu.

Czyli nic nowego, temat, który ciągnie sie od dwóch lat znowu wraca przed sezonem zimowym.

 

Norweski dziennik VG informuje, że jednym z powodów braku porozumienia jest to, że Northug żąda trzyletniej umowy, na co z kolei nie chce przystać norweska federacja.

Menedżer zawodnika Northug Are Sorum Langos odmówił skomentowania sytuacji informując, że zawodnik wyda w najbliższych dniach oświadczenie w tej sprawie.

 

Temat konfliktu Northug vs Federacja Norwegii trwa już kilka lat. Zawsze zaczyna się odmową podpisania umowy, później strony dochodzą do porozumienia i zawodnik startuje w zawodach Pucharu Świata. Trzeba przyznać, że specjaliści od marketingu firmy COOP, sponsora Northuga, wiedzą co robią, nazwa ich firmy pokazuje się we wszystkich światowych mediach.

I chyba tylko o to chodzi.

 

/KaCe/

 p.s jak było w poprzednich sezonach przeczytacie poniżej, w artykułąch powiązanych

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl