Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug dogadał się z krajową federacją

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2015-10-25

W okresie między kolejnymi Pucharami Świata ponownie jednym z głównych tematów było to czy Petter Northug dogada się ze swoją federacją i będzie startował w zawodach Pucharu Świata czy też nie. Ten sam problem Federacja Norwegii ma z Northugiem już kilka lat z rzędu. Ostatecznie wszystko zakończyło się zgodą pomiędzy obiema stronami i podpisaniem kontraktu.

 

Najważniejszym punktem spornym były żądania 3-letniego kontraktu przez 2-krotnego złotego medalistę olimpijskiego. Na taki warunek początkowo nie chciano się zgodzić. Z kolei bez podpisania kontraktu z federacją Northug nie mógłby występować w biegach Pucharu Świata FIS.

- Cieszę się, że zostałem wysłuchany i mogłem podpisać 3-letni kontrakt z federacją. Ta umowa daje mi sportową swobodę, która jest mi potrzebna abym mógł wygrywać więcej biegów i zdobywać złote medale dla Norwegii – skomentował zawarcie kontraktu Peter Northug.

 

Warunki umowy są podobne jak w poprzednim sezonach i zgodne z tym co było także oferowane w lecie. Istotną zmianą jest 3-letni czas jej obowiązywania. W myśl porozumienia Northug nie będzie mógł reprezentować interesów jego prywatnych sponsorów w okresie od 1 listopada do 7 kwietnia czyli od pierwszych do ostatnich zawodów tej zimy.

 

Marek Cielec

Źródło: vg.no

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl