Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trener kadry Norwegii Trond Nystad kończy pracę po sezonie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-02-05

Trener norweskiej kadry biegaczy narciarskich Trond Nystad ogłosił , że bieżący sezon będzie jego ostatnim na tym stanowisku. Nystad w oświadczeniu, które ukazało się 1 lutego, stwierdził, że nie zamierza przedłużyć umowy zawartej z Norweskią Federacją Narciarską.

 

Obecnie 46 letni trener nie zastanawia się co będzie robił po zakończeniu sezonu - teraz jestem skoncentrowany na dokończeniu swojej pracy z norweską kadra. Co będzie dalej zobaczymy, z pewnością chciałbym, żeby moja następna praca pozwalała mi spędzac więcej czasu w domu - powiedział Nystad portalowi langrenn.com.

 

Nystad ma sporo ofert od różnych reprezentacji narodowych, jednak jak mówi, na razie wszystkie lądują na biurku i czekają na koniec sezonu - Przyjdzie czas na zastanowienie się co dalej, teraz jest najważniejszy bieżący sezon - powtarza trener.

 

Jednym z możliwych kierunków jest Rosja, Norweg nie zaprzecza, ze dostał taką ofertę, jednak nie chce tego szerzej komentować. Zna potencjał sbornej, męski zespół ocenia jako grupę z dużym potencjałem, której przeszkadzają choroby i czasami brakuje trochę szczęścia. Uważa także , że kadra kobiet nie biega na takim poziomie, na jaki ją stać i widzi tam duże rezerwy do wykorzystania.

 

Nystad przed objęciem kadry Norwegii pracował także jako trener w USA, Szwajcarii i Niemczech. Obecną funkcję pełni od 2011 roku.

 

KaCe

foto.tv2.no

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl