Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Northug vs norweska federacja, kolejny odcinek noweli

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-05-08

Jeśli któremuś z kibiców biegów narciarskich brakowało informacji na temat roszczeń świecącej blaskiem gwiazdy Petera Northuga, może się właśnie uspokoić, bowiem nieodłączny serial sezonu ogórkowego pt. Northug vs Federacja właśnie zyskał kolejny odcinek. Jak zawsze niebanalny. 

 

Tym razem 30-latek pragnąłby trenować z narodową kadrą norweskich biegaczy. Oczywiście – na swoich warunkach i tylko wtedy, kiedy sam miały taką ochotę. Trudno się dziwić – kto nie chciałby uczestniczyć w zgrupowaniach najlepszych biegaczy na świecie, i to jeszcze na własnych warunkach? Pewnie każdy. Pojawia się jednak problem, bowiem zgody na oficjalne treningi z kadrą nie wyraża Vidar Løfshus, dyrektor sportowy odpowiedzialny za biegi narciarskie. – Treningi Northuga z reprezentacją mogą być jedynie ograniczone do prywatnych sesji w Trodheim. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka – mówi Norweg, mając na myśli zachowanie Northuga, który w 2013 roku stworzył własny team, a teraz zapragnął współpracować z trenerami reprezentacji. Raz na jakiś czas.

 

Norweski gwiazdor wyjawia nawet powód, dla którego chce być blisko kadry. Ostatniej zimy pozostawał bowiem w cieniu znakomicie dysponowanego Sundby’ego. – Najlepszą dyspozycję można uzyskać w narodowej reprezentacji, tam, gdzie są najlepsi zawodnicy na świece. Jak się okazuje, … walczy też nie tylko o formę swojej osoby, ale także brata, bowiem obawia się, że ten będzie cierpiał tylko dlatego, że jest z nim spokrewniony i nosi to samo nazwisko. Trudno mu się dziwić – jego młodszy brat, Tomas, nie znalazł się w składzie norweskich kadr na nadchodzący sezon. Będzie trenował w tramie brata pod jego  skrzydłami

 

Vidar Løfshus jest jednak nieprzejednany. – Peter raz powiedział reprezentacji „nie”, więc żadna współpraca nie jest możliwa. Zapytany jednak o chłodne i, według pojawiających się w mediach informacji, coraz gorsze relacje między teamem Northuga a kadrą, zaprzeczył, jakoby miał występować jakikolwiek konflikt. Związek po prostu trzyma się ustaleń.

 

Norweską kadrę dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ opuścił w maju 2013 roku po podjęciu współpracy z firmą COOP, głównym rywalem innego przedsiębiorstwa – Spar wspierającego Norweski Związek Narciarski. Problemy z tym związane pojawiały się co roku, jednak ostatnio została podpisana umowa, na mocy której Norweg miał pozostawać poza kadrą latem, a zimą dołączać do zespołu. Teraz zmienił jednak zdanie.

 

źródło: vg.no

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl