Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bruksvallsloppet 2016, pierwszy poważny sprawdzian naszej kadry przed Pucharem Świata [LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-11-17

Bruksvallsloppet 2016, zawody w szwedzkiej miejscowości to pierwszy poważny sprawdzian naszej kadry biegów narciarskich przed rozpoczynającym się za tydzień w Ruka Pucharem Świata. Na starcie trzydniowych zawodów zobaczymy naszą kadrę A w składzie Martyna Galewicz, Urszula Łętocha, Maciej Staręga, Paweł Klisz, Jan Antolec i Dominik Bury.

 

Bruksvallsloppet 2016 to trzy dni rywalizacji. Jutro (18.11) zawodniczki i zawodnicy zmierzą się na dystansach stylem dowolnym 5km będą pokonywały panie i 10km panowie (start godz.11.00). Do zawodów według wstępnych zgłoszeń zgłoszono całą szóstkę naszych kadrowiczów.

LISTA STARTOWA MEN

 

LISTA STARTOWA WOMEN

 

W sobotę (19.11) na starcie biegów stylem klasycznym 10km kobiet i 15km mężczyzn staną już tylko Martyna Galewicz oraz panowie Dominik Bury i Jan Antolec (start 10.35).

Niedziela (20.11, start 9.00) to konkurencja, w której na pewno powalczy Maciej Staręga, czyli sprinty. Wprawdzie nie stylem dowolnym, a klasycznym jednak  liczymy na naszego czołowego sprintera. Opócz Maćka na starcie staną Urszula Łętocha i Paweł Klisz. Dwaj ostatni odpuszczają dłuższe sobotnie dystanse kumulując energię na niedzielne sprinty. Z rozłożenia startów naszych kadrowiczów można wysnuć wniosek, że to właśnie Staręga i Klisz będą biegać jako zespół w team sprintach. Czy mam rację okaże się w sezonie.

 

W Bruksvallarnie zobaczymy na starcie pierwszą kadrę Szwedów z Charlotte Kallą i Marcusem Hellnerem na czele. Wystartują także Czesi z Lukasem Bauerem oraz Japończycy, Islandczycy i Norwegowie. Pojedyńczy zawodnicy z tak egzotycznych narciarsko krajów jak Hiszpania, Irlandia, Dania czy Macedonia. Łącznie to ponad 300 uczestników.

 

staręga maciej

Podium sprintów stylem klasycznym - Bruksvallsloppet 2014

 

Zawody w Szwecji najmilej wspomina Maciej Staręga, przypomnijmy, że w 2014 roku w Bruksvallarnie zajął drugie miejsce w sprintach stylem klasycznym ustępując tylko Calle Halfarssonovi, a wyprzedzając Teodora Pettersona, Peterson to srebrny medalista sprintu z Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Przed inauguracją Pucharu Świata 2015, w Gaelivare, Staręga zajął w finale sprintu czwarte miejsce ustępując takim zawodnikom jak Sergiej Ustjugow, Andrew Newell i Eugenij Bielow.

 

Zawody będziemy oczywiście komentować na bieżąco, trzymamy kciuki za naszych kadrowiczów i liczymy na niedzielną (sprinterską) powtórkę z przed dwóch lat.

 

kace

p.s dla przypomnienia poniżej Bruksvallloppet 2014 i Gaelivare 2015

 

Komentarze - 3

pzdz

Opublikowano: 2016-11-18 11:29:21

znacie może jakiś link do wyników/transmisji live chociażby tekstowej?

kibic

Opublikowano: 2016-11-18 12:09:10

Galewicz 28 - strata 1,14, Łętocha daleko strata 1,56. Na żywo na FISie

pzdz

Opublikowano: 2016-11-18 12:47:33

dzięki

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl