Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Siedmioro Polaków na starcie Pucharu Świata w Lillehammer [LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-12-01

Nie jak w poprzednich sezonach w Kuusamo na otwarcie sezonu, a tydzień później w norweskim Lillehammer odbędzie się pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata mini tour. Na starcie zobaczymy siedmioro Polaków na czele z Justyną Kowalczyk.

 

Pierwszą konkurencją trzydniowych zawodów będzie sprint techniką klasyczną. Kwalifikacje pań rozpoczną się już o 9.30, a na starcie zobaczymy Justynę Kowalczyk (numer startowy 23), Urszulę Łętochę (69) i Martynę Galewicz (76). Po nich o 10.10 na trasę wyruszą panowie, w tym Maciej Staręga (31), Jan Antolec (74), Paweł Klisz (80) i Dominik Bury (94).

 

LISTA STAROWA SPRINTU KOBIET          LISTA STAROWA SPRINTU MĘŻCZYZN

 

Biegi ćwierćfinałowe wystartują o 12.00.

 

Drugim etapem będzie, rozegrany w sobotę, bieg indywidualny techniką dowolną. Panowie rywalizację na dystansie 10km rozpoczną o 10.00. Panie, od 12.50, rywalizować będą na dystansie o połowę krótszym.

 

Finałowy, niedzielny, etap to bieg pościgowy stylem klasycznym. Panie, w tym Justyna Kowalczyk, na odrobienie ewentualnych strat będą miały 10km, panowie o 5km więcej. Początek rywalizacji kobiet o 10.15, mężczyźni na trasę wyruszą o 12.00.

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl