Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie: Maciej Staręga drugi, Ula Łętocha trzecia w sprintach klasykiem [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2016-12-16

Szczyrbske Pleso na Słowacji gościło dzisiaj ponad 200 zawodników z czternastu krajów świata. Dzisiaj sprintami stylem klasycznym o Tatransky Pohar zainaugurowano tam kolejny sezon Slavic Cup, Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich.

 

Zważywszy na późną porę ograniczymy się tylko do podania pierwszych trójek.

Sprint kobiet wygrała zawodniczka gospodarzy Alenka Prohazkova, przed Anastasią Krillovą z Białorusi i naszą zawodniczką Urszulą Łętochą.

Reszta miejsc w finale w całości należała do naszych kadrowiczek, kolejne lokaty dla Kornelii Kubińskiej, Eweliny Marcisz i Martyny Galewicz.

WYNIKI WOMEN

 

Finał panów wygrał Białorusin Aliaksander Voranau. Maciej Staręga przegrał z Białorusinem jedną setną sekundy i zajął drugie miejsce, trzecie dla kolejnego zawodnika z Białorusi Mikhaila Kuklina.

Szóste miejsce w finale zajął Paweł Klisz.

WYNIKI MEN

 

Galeria FOTO z dzisiejszych zawodów TUTAJ, autor Martin Smolka

red

 

na zdjęciu Urszula Łętocha z Davos (PŚ) foto.Paweł Hajda/skipol.pl

 

Komentarze - 1

kibicka

Opublikowano: 2016-12-17 09:15:59

czyli szału nie ma - w przypadku kobiet już w ogóle te zawody nie są w niczym wymierne. Może nasza kadra tylko dla dobrego samopoczucia powinna startować w Slavic Cup :)). Oczywiście dobrego samopoczucia trenerów, że odwalili kawał dobrej roboty, bo wydaje mi się, że mimo wszystko zawodnicy są bardziej świadomi, że są na szarym końcu światowej konkurencji. Naprawdę trenerzy powinni się "wyspowiadać" za te wyniki.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl