Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS 2017 (2) - klasyczną piątkę wygrywa Ingvild Flugstad Oestberg [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-01

Drugi etap TdS w rywalizacji kobiet to bieg na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego, któy zakończył się zwycięstwem Norweżki Ingvild Flugstad Oestberg.

 

 

Oestberg wyprzedziła o 7 sekund swoją rodaczkę Heidi Weng i o kolejne 4,4 sekundy Finkę Kristę Parmakoski.

W dotychczasowej historii Touru dopiero sześciokrotnie rozgrywano bieg pań na dystansie 5 kilometrów. Dwukrotnie wygrywały Justyna Kowalczyk, Marit Bjoergen i Therese Johaug, dzisiejszym zwycięstwem Oestberg dołącza do tego ekskluzywnego klubu.

 

Niespodziewanie dobrze przed własną publicznością pobiegła Szwajcarka Nadine Faehndrich, która zajęła czwarta lokatę ze stratą 24,6 sekundy. Dla 22 letniej Szwajcarki jest to najlepszy wynik w historii startów w Pucharze Świata, dotychczas Nadine zajmowała miejsca w TOP 30 wyłącznie w sprintach stylem dowolnym. Dziesiejszy wyniki to jej debiut w TOP 10 zawodów Pucharu Świata.

Zaraz za nią linię mety przecieła dotychczasowa liderka TsS 2017 zwyciężczyni wczorajszych sprintów Szwedka Stina Nilsson, kolejna zawodniczka na mecie to Finka Anne Kylloenen.

14 miejsce zajęła młoda nadzieja słoweńskich biegów narciarskich typowana na nastepczynię Petry Majdic Annamarija Lampic, któRa straciła do tryumfatorki biegu 40,7 sekundy.

 

WYNIKI BIEGU

 

Na czele kalsyfikacji generalnej TdS jest oczywiście Oestberg, drugą lokatę zajmuje Weng, dotychczasowa liderka Stina Nilsson zajmuje trzecie miejsce.

KLASYFIKACJA GENERALNA TdS 2017 WOMEN (2)

 

Szkoda, że na starcie zawodów nie mamy żadnej naszej zawodniczki, domyślam się, że trenerzy naszych kadr mają plan na uzyskanie najwyższej dyspozycji na zbliżające sie Mistrzostwa Świata. Czy to dobry ruch okaże się w Lahti na przełomie lutego i marca. Czeska reprezentacja zbliżona poziomem do naszych pań startuje w Tour de Ski, nasze panie na razie szlifują formę w zawodach FIS-owskich. Pozostaje mieć nadzieję, że absencja Polek nie jest spowodowana szukaniem formy...

 

red

foto.Paweł Hajda

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl