Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS 2017(4) - Stina Nilsson i Sergiej Ustjugow wygrywają biegi pościgowe w Obersdorfie [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-04

Bieg pościgowy kobiet na 10 km stylem dowolnym, czwarty etap TdS 2017 wygrywa liderka touru Szwedka Stina Nilsson. Drugie i trzecie miejsca dla Norweżek Heidi Weng i Ingvild Fluegstad Oestberg. Bieg mężczyn to kolejny bteymg Sergieja Ustjugowa.

 

 

Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu. Prowadząca z dużą przewagą trójka w/w zawodniczek na ostatnich dwóch kilometrach rozgrywała taktyczne szachy. Paniom zdarzało się nawet zatrzymać na trasie, ustepując wzajemnie miejsca i zapraszając do prowadzenia. Szwedka jednak wybrała wariant "zaplecowy" i cały czas biegła za swoimi rywalkami. Dopiero na ostatniej prostej pokazała Norweżkom kto tu rządzi. Jej przewaga na mecie wyniosła wprawdzie sekundę z przecinkiem, jednak po raz kolejny w bezpośrednim pojedynku nie dała szans gwiazdom norweskiej kadry.

Biorąc pod uwagę czasy netto, czyli odliczając przewagę jaką 23-letnia Szwedka miałą nad rywalkami na starcie, przegrała z Norweżkami w "gołym" czasie biegu.

 

Kolejne lokaty dla Kristy Parmakoski, Jessici Diggins i Niemki Nicole Fessel. Spory awans zaliczyła druga Amerykanka w TOP 10, Kikkan Randall, która na trase wyruszyła z 19 pozycji.

WYNIKI BIEGU

 

W klasyfikacji generalnej Touru na prowadzeniu oczywiście nadal Stina Nilsson, która ma niewielką przewagę nad dwoma Norweżkami Heidi Weng (6,7s) i Ingvild Fluegstad Oestberg (11,8s). Starta czwartej w generalce Kristy Parmakoski wynosi już prawie minutę.

KLASYFIKACJA GENERALNA TDS KOBIET (4)

 

Bieg mężczyzn na dystansie 15 kilometrów to pewne zwycięstwo dotychczasowego lidera Touru Rosjanina Sergieja Ustjugowa. Drugi na mecie Martin Johnsrud Sundby stracił do Rosjanina kolejne 7,2 sekundy w samym biegu, nie licząc dodatkowych bonusów. Ustjugow wyrasta na zdecydowanego faworyta TdS 2017.

Trzecia lokata to kanadyjczyk Alex Harvey, także podium w kalsyfikacji generalnej nie ulegnie zmianom.

Najszybciej dzisiejszy dystans pokonał piąty na mecie  Fin Matti Heikkinen, który wygrał czasem z Ustjugowem ponad 40 sekund.

WYNIKI BIEGU MEN

 

W generalce prowadzi Ustjugow, przed Sundbym i Harveyem. Największy awans dnia to piąta lokata Fina Matti Hiekkinena, który dzięki dzisiajszemu wynikowi awansował na piatę miejsce.

KLASYFIKACJA GENERALNA TDS MĘŻCZYZN (4)

Brytyjczyj Andrew Musgrave zakończył bieg na dziesiątym miejscu ze stratą ponad 3 minut, jednak ciągle pozostaje w TOP 10 Touru.

 

red

 

Komentarze - 3

lenny

Opublikowano: 2017-01-04 16:03:35

Droga Redakcjo - a skad taki sentyment do A.Musgrave? : ) ma jakieś polskie korzenie? :)

Kuba_skipol

Opublikowano: 2017-01-04 16:25:35

Polskie korzenie nie, ale: 1. w jego poczatkach brało udział dwóch polskich trenerów Marek Pasterny (GB) i Jan Buroń (USA) 2. nie zapomne sytuacji jak przyjechał do Polski około 2005 i nie pozwolono mu wystartować w zawodach Pucharu Polski bo za słaby, a dwa tygodnie później był w czołówce Biegu Piastów na 10km, jako bodajże 14 latek

lenny

Opublikowano: 2017-01-05 10:14:30

no to już wiem skąd sympatia do Andrzeja Muszgrawskiego. Ciekawa historia. Napiszcie też coś czasem o di Cencie , bo to tez fenomen , facet ma 45 lat na karku, a goni jeszcze młodzieńców w TdS.pozdrowienia

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl