Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS 2017 (5): Sergey Ustiugov 5/5, wśród kobiet najlepsza Jessi Diggins [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-06

Kolejny etap = kolejne zwycięstwo niesamowitego Rosjanina, tym razem wygrał bieg na 10km stylem dowolnym w Toblach. Wśród kobiet najlepsza okazała się Jessica Diggins, niespodziewanie straty poniosły faworytki.

 

Bieg kobiet też miał jedną bohaterkę, znakomicie zwłaszcza w drugiej części dystansu pobiegła Jessica Diggins i odniosła zdecydowane zwycięstwo w biegu na 5km techniką dowolną w Toblach. Drugie miejsce, ze stratą 13,6s zajęła Finka Krista Parmakoski, a trzecia była rodaczka zwyciężczyni Sadie Bjoernsen.

 

Czwarte miejsce dla Charlotte Kalli, której jak widać służą starty w Tour de Ski. Piąte miejsce dla Heidi Weng, która mimo, że do Diggins straciła dziś 17,5s objęła prowadzenie w cyklu. Głównie jednak dlatego, że słabiej pobiegły jej główne rywalki Ingvild Flugstad Oestberg była 8. ze stratą 23,5, a Stina Nilsson 20. +40,5s

WYNIKI KOBIET

 

W klasyfikacji Touru Heidi Weng ma 11,1s przewagi nad Ingvild Oestberg. Na trzecie miejsce spadła Stina Nilsson, która do liderki traci 16,3s. Broni nie składa Finka Krista Parmakoski, która zmnijeszyła stratę do 36,8s. Jessica Diggins zajmuje piąte miejsce ze stratą +1:23.3, a szósta ze startą 2:51.5 jest Nathalie von Siebenthal ze Szwajcarii.

KLASYFIKACJA TDS (5) KOBIET

 

Sergey Ustiugov ma sznsę na historycvzny wyczyn - wygranie wszystkich etapów Tour de Ski - gdyby nie to można by napisać, że bieg bez historii. Rosjanin, startujący jako ostatni, od startu kontrolował bieg, prowadził na wszystkich punktach pomiaru czasu. Ostatecznie na mecie z drugim Maurice Manificatem z Francji wygrał tylko 0,4s ale nad najgroźniejszymi rywalami zyskał kolejne pół minuty (7. Dario Cologna +27,9s, 11. Alex Harvey +34,2s, 14. Martin Sundby +36,9s).

 

Ostatecznie podium dzisiejszych zawodów wyglądało następująco:

1. Sergey Ustiugov RUS 21:47,9

2. Maurice Manificat FRA +0,4

3. Simen Hegstad Krueger +16,6

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

W klasyfikacji TdS Sergey Ustiugov ma 1:34.1 przewagi nad Martinem Sundbym, więc jeżeli jutro utrzyma przewagę to ma spore sznse by i na szczycie Alpe Cermis zameldować się jako pierwszy. Trzeci, ze stratą 2:07.5 jest Dario Cologna, a tuż za nim plasuje się Alex Harvey +2:07.5. Na piątym miejscu sklasyfikowany jest Maurice Manificat +2:14.5, a szóstą pozycję zajmuje Matti Heikinen +2:32.3

KLASYFIKACJA TDS (5) MĘŻCZYZN

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl