Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS 2017 (6): Stina Nilsson najlepsza klasykiem, Ustiugov pokonany przez Sundbiego [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-07

Przedostatni etap Tour de Ski, 10km ze startu wspólnego techniką klasyczną wygrała Stina Nilsson. Szwedka dzięki bonusowym sekundom i przewadze na mecie objęła prowadzenie w cyklu. Wśród panów, w biegu na 15km supremację Sergeya Ustiugova przerwał Martin Johnsrud Sundby.

 

Wśród mężczyzn Martin Johnsrud Sundby przerwał passę pięciu zwycięstw Sergeya Ustiugova, Norweg na osotatniej pętli zaatakował i oderwał się od prowadzącej grupy. W pogoń ruszyli Rosjanie na czele z Ustiugovem, Dario Cologna i Fin Matti Heikkinen.

 

Ostatecznie Sundby na mecie zameldował się  2,2s przed Ustiugovem i 2,8s przed Heikkinenem. Czwarte miejsce wywalczył Francesco de Fabiani (+3,2s), piąty był Andrey Larkov (+3,3s), a szósty Niklas Dyrhaug (+3,5). Dario Cologna był 7. ze stratą 3,8s, większe straty poniósł Alex Harvey, który finiszował 19. 38,7s po zwycięzcy.

WYNIKI (6) MĘŻCZYZN

 

W klasyfikacji Tour de Ski Martin Sundby odrobił dziś do Ustiugova 22 sekundy, ale nadal traci do Rosjanina 1:11,9. Sporo biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku różnica, na korzyść Norwega, wyniosła 47,6s.

 

Miejsca trzeciego bronił będzie Dario Cologna (+2:04.1), bo pół minuty za jego plecami utworzy się grupa pościgowa w składzie Matti Heikkinen (+2:32.9), Maurice Manificat (+2:34.6), Alex Harvey (+2:42.5) i Marcus Hellner (+2:54.5)

KLASYFIKACJA TDS (6) MĘŻCZYZN

 

Stina Nilsson od początku walczyła, by odrobić wczorajsze straty, tym bardziej, że znów w najlepszej formie nie były Norweżki. Młoda Szwedka przy pomocy bardziej doświadczonej koleżanki Charlotte Kalli oraz Finek zdołała urwać główne rywalki w klasyfikacji Tour de Ski.

 

Po mocnym ataku w końcówce, na mecie Stina miała 3,0s przewagi nad Anne Kylloenen i 3,7s nad Kallą. Czwarta była Krista Parmakoski (+9,4s), piąta Teresa Stadlober (+10,1), a szósta Yulia Tchekaleva(+10,5s).

 

Heidi Weng była 7. ze stratą 17,5s i tym samym straciła prowadzenie w Tourze na rzecz Nilsson. Jeszcze gorzej poszło dziś Ingvild Oestberg, która do zwyciężczyni straciła 1:08,5 i w klasyfikacji cyklu dała się wyprzedzić jeszcze Kriscie Parmakoski.

WYNIKI (6) KOBIET

 

Przed finałowym podbiegiem Stina Nilsson ma 19,2s przewagi nad Heidi Weng. Trzecia, ze stratą 53,9s, jest Krista Parmakoski. Ingvild Flugstad Oestberg do liderki traci już 1:23,3, piąta jest Jessica Diggins (+1:56,5), a zamykająca czołową szóstkę Yulia Tchekaleva ma już ponad 3 minuty straty.

 

Prognozy na jutro? Z pewnością zapowiada się ciekawy bieg. 20s przewagi Stiny nad Heidi to mało, choć z drugiej strony w końcówce dzisiejszego biegu Norweżka wyglądała jakby mała już dość tego cyklu, a Szwedka walczyła o zwycięstwo. Nie wolno lekceważyć też trzeciej Kristy Parmakoski.

Z tyłu natomiast wiele wskazuje na to, że zapunktują wszystkie, które dotrą do mety, bo prawo startu w jutrzejszym biegu ma 31 zawodniczek.

KLASYFIKACJA TDS (6) KOBIET

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl